Federalinis teismas patenkino Misūrio ir Luizianos pareigūnų prašymą gauti informaciją ir dokumentus iš aukščiausio rango prezidento Joe Bideno administracijos pareigūnų dėl tariamo jos susitarimo su socialinės žiniasklaidos milžinais, siekiant cenzūruoti ir slopinti žodžio laisvę.
Misūrio respublikonų generalinis prokuroras Ericas Schmittas liepos 13 d. socialinėje žiniasklaidoje paskelbė, kad JAV Luizianos vakarinės apygardos apygardos teismo teisėjas Terry‘is A. Doughty‘is priėmė ieškinį.
Šis sprendimas atveria kelią prokurorams rinkti dokumentus iš aukščiausio rango J. Bideno administracijos pareigūnų ir socialinės žiniasklaidos milžinų.
Teismo dokumentuose, kuriais pasidalino E. Schmittas, T. A. Doughty‘is rašė, kad „yra priežasčių“ priimti skubų sprendimą. Jis nurodė terminą, per kurį federaliniai pareigūnai ir socialinės žiniasklaidos platformos turi perduoti dokumentus. Ieškovės valstijos gali pateikti vyriausybės pareigūnų dokumentų ir informacijos užklausas ir trečiųjų šalių šaukimus iki penkių pagrindinių socialinės žiniasklaidos platformų, siekdamos nustatyti, kurie federaliniai pareigūnai galimai su jais bendravo per penkias darbo dienas nuo sprendimo priėmimo.
Nutartis paskelbta liepos 12 d.
Federaliniai pareigūnai ir socialinės žiniasklaidos platformos taip pat turi perduoti dokumentus ir atsakyti į abiejų valstijų pareigūnų klausimus per artimiausias 30 dienų, nusprendė teisėjas.
Šis sprendimas priimtas po to, kai gegužę Luizianos ir Misūrio valstijų generaliniai prokurorai pateikė ieškinį, kuriame teigiama, kad J. Bideno administracija „susiderino su socialinės žiniasklaidos įmonėmis ir (arba) verčia jas slopinti nepalankius kalbėtojus, požiūrius ir turinį socialinės žiniasklaidos platformose, pavadindama turinį „dezinformacija“ ir „klaidinga informacija“.
Generaliniai prokurorai gegužės mėnesį paskelbtame pranešime spaudai įvardijo tokius socialinės žiniasklaidos milžinus kaip „Meta“, „Twitter“ ir „YouTube“.
Jie taip pat tvirtino, kad pats prezidentas J. Bidenas kartu su kitais aukščiausio rango vyriausybės pareigūnais dirbo su platformomis siekdami cenzūruoti ir slopinti žodžio laisvę, įskaitant informaciją, susijusią su COVID-19 kilme, kaukių veiksmingumu, rinkimais, balsavimo paštu saugumu, taip pat Hunterio Bideno kompiuterio skandalu.
Tarp ieškinyje nurodytų kaltinamųjų yra J. Bidenas, buvusi Baltųjų rūmų spaudos sekretorė Jen Psaki, prezidento vyriausiasis medicinos patarėjas ir Nacionalinio alergijos ir infekcinių ligų instituto direktorius dr. Anthony‘is Faucis, buvusi Dezinformacijos valdymo tarybos vykdomoji direktorė Nina Jankowicz, generalinis chirurgas Vivekas Murthy‘s, saugumo sekretorius Alejandras Mayorkas ir kt.
Ieškinyje teigiama, kad pareigūnai „darė spaudimą ir susitarė su socialinės žiniasklaidos milžinais „Meta“, „Twitter“ ir „YouTube“, kad cenzūruotų žodžio laisvę, kovodami su vadinamąja „dezinformacija“, dėl ko buvo slopinama ir cenzūruojama informacijos keliomis temomis, įskaitant COVID-19.
Skunde taip pat teigiama, kad JAV Dezinformacijos valdymo taryba buvo sukurta „siekiant kurti nepalankaus turinio, požiūrių ir pranešėjų cenzūrą socialinės žiniasklaidos platformose“. Ieškinyje teigiama, kad tariamas žodžio laisvės slopinimas ir slaptas susitarimas pažeidžia Konstitucijos Pirmosios pataisos nuostatas ir yra veiksmai, viršijantys įstatymų numatytus įgaliojimus.
Skelbdamas teismo sprendimą patenkinti generalinio prokuroro prašymą, E. Schmittas socialiniame tinkle „Twitter“ pareiškė: „Anksčiau niekas neturėjo galimybės pažvelgti po gaubtu, – dabar tai jau darome“.
Skaityti komentarus