°C
   2020 06 03 Trečiadienis

   JAV viceprezidentas: D. Trumpas prašė R. T. Erdogano „sustabdyti invaziją“ į Siriją

   Nuotrauka: EPA-ELTA nuotr.

   Autorius: Darius Mikutavičius (AFP)
   2019-10-15 09:00:00

   JAV prezidentas Donaldas Trumpas pirmadienį ragino Turkijos lyderį Recepą Tayyipą Erdoganą „sustabdyti invaziją“ į Siriją, atskleidė JAV viceprezidentas Mike'as Pence'as.

   Pasak M. Pence'o, JAV prezidentas spaudė R. T. Erdoganą pokalbio telefonu metu ir ragino „sustabdyti invaziją, nedelsiant paskelbti paliaubas ir pradėti derybas su kurdų pajėgomis Sirijoje“. Be to, tvirtino, viceprezidentas, D. Trumpo reikalavimu, jis pats skubiai vyksiąs į Turkiją.

   „Jis nurodė man vadovauti delegacijai. Kuo skubiau išvyksiu į regioną ir sieksiu paliaubų bei suredėto sprendimo“, – sakė M. Pence'as.   JAV taip pat įvedė sankcijas Turkijos vidaus reikalų, gynybos ir energetikos ministrams bei Gynybos ir Energetikos ministerijoms.

   „Šios sankcijos toliau veiks ir bus dar stipresnės, nebent Turkija nedelsiant paskelbtų paliaubas, užbaigtų smurtą ir suderėtų ilgalaikį problemų dėl Turkijos ir Sirijos pasienio sprendimą“, – tikino M. Pence'as.   Jis taip pat pabrėžė, esą telefoninio pokalbio metu R. T. Erdoganą patikino D. Trumpą, kad Turkijos kariuomenė nepuls kurdų bastiono Kobanės miesto.

   „Prezidentas (D. Trumpas) sulaukė prezidento R. T. Erdogano pažado nepulti Kobanės miesto“, – kalbėjo JAV viceprezidentas.

   Turkija praeitą savaitę pradėjo karinę operaciją prieš kurdus Sirijos šiaurėje. Ją pasmerkė didžioji dalis tarptautinės bendruomenės.

   Skaityti komentarus