°C
   2021 05 09 Sekmadienis

   Joe Bidenas – netikras mesijas

   Nuotrauka: Reuters

   2021-05-04 19:00:00

   Abraomiškosiose religijose mesijas atlieka esminį vaidmenį. Mesijas – tas, kuris žmonėms atneša išsigelbėjimą, išsilaisvinimą. Klausant Joe Bideno šimtadienio proga pasakytos kalbos, susidarė įspūdis, kad Amerikos jis neišgelbės.

   Minėtoje kalboje J. Bidenas išvardijo savo administracijos pasiekimus laisvinant Ameriką nuo „blogio“, kuris šalį persekioja dešimtmečiais, o ypač suaktyvėjęs valdant prezidentui Donaldui Trumpui.

   J. Bidenas pabrėžė savo administracijos sėkmę kovojant su koronaviruso pandemija. Jo teigimu, pavyko pagreitinti vakcinaciją, namų ūkiams išdalinti čekius po 1400 dolerių, sumažinti užsikrėtimų skaičių ir atkurti ekonomiką. Vis dėlto šie „pasiekimai“, o ypač vakcinavimo lygis, yra D. Trumpo administracijos nuopelnai. 

   Ypač J. Bidenas daug dėmesio skyrė įstatymų kūrimui. Atrodytų, jo darbas yra leisti milžiniškas lėšas visokiems progresyviems tikslams ir būsimai migracijos reformai. J. Bidenas pabrėžė infrastruktūros plano už 2 trilijonus dolerių pirmenybę ir paskelbė dar 1,8 trilijono dolerių išlaidų planą. Pastarasis vadinasi „Amerikietiška šeima“ ir siūlo išmokas šeimoms bei nemokamą ikimokyklinį auklėjimą, taip pat nemokamą visuomeninį koledžą. 

   Kalbos pabaigoje J. Bidenas pasakė: „Su šviesa ir viltimi mes suradome naują jėgą, naują ryžtingumą, kad laimėtume XXI amžiaus konkurenciją.“ Vadinasi, J. Bidenas yra liberalus gelbėtojas, progresyvus mesijas. 

   Politologas Kennethas Minogue‘as knygoje „Liberalusis protas“ kalba apie liberalius „gelbėtojus“: jie patrauklūs, juk niekas nesmerks politiko, kuris žada išspręsti visuomenės problemas, tačiau tikrovėje tokie gelbėtojai kiekvieną problemą paverčia kankinyste. Jose atsiranda auka ir išnaudotojas, o vyriausybė gelbėja. J. Bidenas siūlo išsigelbėjimą: švaistyti mokesčių mokėtojų pinigus ir įvesti naujas taisykles bei instrukcijas. Bėda tame, kad kitais metais J. Bideno administracija kalbės lygiai tą patį. Štai jums ir politikų gelbėtojų keliamas pavojus: jie nežino, kada sustoti. Ir jie visąlaik ieškos problemų, kurias gali išspręsti tik valstybė. Tačiau tai – pasaka be galo, tad išlaidos augs, kaip ir problemų kiekis.  

   Kaip rodo istorija, J. Bideno politika Amerikos problemų neišspręs. Tiesiog paklausykite buvusių prezidentų pasisakymų: jie jau šimtą metų sprendžia tas pačias problemas. J. Bidenas – ne pirmas ir ne paskutinis, kuris nenori suvokti, kad kančios – gyvenimo realybė, ir jų neįmanoma visiškai panaikinti, o tik palengvinti.

   Dėl savo šalies labo turėtume vengti netikrų mesijų.

   Šaltinis


   Skaityti komentarus