°C
      2024 03 28 Ketvirtadienis

      Jungtinės Tautos: Julian Assange buvo kankinamas ir buvo pažeistos jo teisės

      Nuotrauka: ABC nuotr.

      2019-10-18 08:00:00

      Anot JT specialisto Nils Melzer, prieš „WikiLeaks“ įkūrėją, Julian Assange, buvo naudojamas psichologinis smurtas ir sistemiškai pažeidinėjamos jo teisės visų jo įkalinime dalyvavusių valstijų. N. Melzer kartu su dviem medicinos ekspertais nuvyko susitikti su Assange Belmarsh kalėjime JK 2019 m. spalio 15 d., trijulė nustatė, kad Assange ilgą laiką buvo kankinamas.

      N. Melzer savo išvadas pristatė Niujorke, JT būstinėje, tačiau žiniasklaidoje tai praktiškai nebuvo skelbiama, nes tik keli reporteriai turėjo progą išgirsti naujienas apie vieną garsiausią informatorių istorijoje. Verta įtarti sąmoningą žiniasklaidos pasirinkimą. 

      „Padarėme išvadą, kad jis ilgą laiką buvo psichologiškai kankinamas. Tai medicininio įvertinimo išvada. “- Nilsas Melzeris

      N. Melzer jau anksčiau bandė atkreipti dėmesį į tai, kas vyksta su Assange. Birželį jis parašė straipsnį, tačiau jis taip pat neatkreipė žiniasklaidos dėmesio. Kyla klausimas, kodėl visuomenė visuomet yra informuojama tik apie tuos dalykus, iš kurių pelnosi vyriausybė ir pasaulio elitas?

      „Mes paprašėme visų įsivėlusių valstijų ištirti šį atvejį ir sušvelninti jam daromą spaudimą, ypač gerbti jo teises, kurios, mano manymu, buvo sistemingai pažeidžiamos visose šiose jurisdikcijose.“ - Nilsas Melzeris

      Assange liko kalėti Belmarsh kalėjime, nes teisėjas 2019 metų rugsėjo 22d. nusprendė, jog jį paleisti bus galima tik įvykus 2020 metų JAV ekstradicijos teismo posėdžiui. Jei kaltinimai pasitvirtins, Assange gresia 175 metai kalėjimo - už tai, kad jis pasielgė teisingai ir paviešino elito nusikaltimus.

      Kodėl tai svarbu: Assange niekada nepažeidė jokių įstatymų ar nesukėlė žalos. Vis dėlto tokia istorija žiniasklaidoje neskambėtų įdomiai, o politikai nesijaustų saugūs, kol Assange skelbtų tiesą apie vyriausybę ir globalųjų elitą.

      Tai svarbu, nes tiek žiniasklaidos, tiek politikų pasakojimas bando atitraukti žmones nuo tiesos. Assange „WikiLeaks“ visuomenei atskleidė daug faktų apie vyriausybės nusižengimus, todėl ja pasitikėti negalima, tačiau visuomenės nuomonę formuoja žiniasklaida, todėl valstybinės paslaptys lieka saugios net ir iškilusios į dienos šviesą. 

      Nota Bene: Kodėl dedamos tokios didelės pastangos nutildyti žmogų, kuris skelbia elito nusikaltimus? Kodėl turėtume nežinoti apie šiuos dalykus? Turime suprasti, kad mūsų pasaulis neveikia taip, kaip teigia žiniasklaida ir politikai, ir kai atsiranda informatoriai, tokie kaip Assange, atskleidžiantys akivaizdžius faktus, turime atkreipti dėmesį ir nesigilinti į žiniasklaidos skleidžiamą melą, kuri Assange vadina teroristu ar grėsme nacionaliniam saugumui. 

      Kodėl mes turėtume būti sistemos, kuri mumis manipuliuoja dalis? Ar tikrai norime likti nesąmoningi? Ar tai padės pasauliui klestėti? Viskas prasideda nuo iliuzijos išsklaidymo ir suvokimo, kad kažkas turi keistis. Abejingumas tik dar labiau pagilina žmonijos žaizdas. 

      Skaityti komentarus