°C
      2024 04 20 Šeštadienis

      Ką daryti su Kinija dėl jos melo apie uigūrų ir tibetiečių genocidą bei koronavirusą?

      Nuotrauka: Denis Balibouse/Reuters

      2021-01-22 09:00:00

      Britų dienraštis „Daily Express“ svarsto, ką gi daryti, žinant, kad Kinija melavo dėl uigūrų ir tibetiečių genocido bei mirusiųjų skaičiaus nuo koronaviruso: ar ištiesti pagalbos ranką, ar nubausti šią šalį už melą.

      Anksčiau Vakarai baudė TSRS dėl komunizmo įsteigę institutą, pavadintą „Šaltuoju karu“ ir apėmusį ekonomines sankcijas bei ginklavimosi varžybas. TSRS žlugo.

      Ar kažkas panašaus gali įvykti dabar su Kinija? Kažin. Tiesa, naujas Šaltasis karas – neišvengiamas, nes Kinijos komunistų partijos (KKP) režimas parodė, kad civilizuotas pasaulis jam svetimas.

      Davido Camerono ir George’o Osborne’o prieš dešimtmetį išreikšta viltis, kad Kiniją galima laikyti lygia ekonomine partnere, buvo palaidota Si Dzinpino režimo.

      Negalima toleruoti uigūrų kankinimo priverstinėse darbo stovyklose, didėjančių represijų Honkonge ir melo dėl koronaviruso.

      KKP režimas sukėlė grėsmė visam pasauliui. Dabar, kai Kinija po daugiau nei metų įsileido Pasaulio sveikatos organizacijos tyrėjus, aiškėja tai, kas tebuvo tik įtarimai. Vis labiau tampa akivaizdu, kad koronaviruso šaltinis – Kinijos valstybinė laboratorija Vuhanio provincijoje, eksperimentavusi su pavojingais virusais.

      Artimiausiu metu britų ir amerikiečių spec. tarnybos ketina išslaptinti duomenis apie Vuhanio virusologijos institutą.

      Nors atrodo mažai tikėtina, kad Kinija sąmoningai surengė biologinę ataką prieš Vakarus, tačiau jau yra žinoma, kad Kinija melavo apie žmonių mirtis.

      Pasaulyje nuo koronaviruso mirė jau daugiau nei du milijonai žmonių, katastrofiškai pakenkta šalių ekonomikoms, mūsų kolektyvinei psichikos sveikatai ir laisvėms.

      Vienintelė šalis, kurioje ekonomika auga šiuo metu, yra Kinija.

      Britai visaip bandė apriboti Kinijos įtaką: neprileido prie tinklų „Huawei“, uždraudė kinų inžinieriams dalyvauti Saizvelo branduolinės energetikos projekte. Praėjusią savaitę britų užsienio reikalų sekretorius Dominicas Raabas paskelbė, kad britų kompanijos netiesiogiai pelnosi iš Kinijoje egzistuojančios vergovės. Pasak D. Raabo, britai negali abejingai stebėti įkalinimo stovyklų, prievartinio sterilizavimo ir kankinimų: „Tai tikrai siaubingai. Barbarizmas, kuris, tikėjomės, dingo suvisam, egzistuoja dabar. O jį praktikuoja viena pirmaujančių valstybių.“

      Tačiau, kaip neseniai pastebėjo Nigelis Farage’as, to nepakanka: „Mums reikia susidoroti su grėsme ir įsitikinti, kad nebesame priklausomi nuo Kinijos, kuri stengiasi užkariauti visą pasaulį.“

      Šaltinis

      Skaityti komentarus