°C
      2024 03 29 Penktadienis

      Kinija padavė Ukrainą į Hagos teismą

      Nuotrauka: QIRIM News nuotr.

      2021-12-02 13:00:00

      „Beijing Skyrizon Aviation” kartu su keliais kitais Kinijos investuotojais iškėlė bylą Nuolatiniame arbitražo teisme Hagoje, Nyderlanduose.

      Ieškovai pareikalavo kompensacijos už nesąžiningą Ukrainos elgesį su Kinijos investuotojais, dėl kurių tiek Ukraina, tiek Kinija patyrė didelių nuostolių, „Skyrizon“ paskelbė asmeniniame tinklo „WeChat” įraše.

      Kinijos investuotojai tvirtina, kad Ukrainos valdžia nuolat imasi neteisėtų veiksmų prieš įmonę ir teigia esanti pasiruošusi panaudoti visas įmanomas teisines priemones, kad apgintų savo teises.

      2016 m. „Skyrizon“ pasiūlė įsigyti 56% Zaporožėje įsikūrusios „Motor Sich“, vienos iš pirmaujančių pasaulyje lėktuvų ir sraigtasparnių variklių gamintojų, akcijų. Sandoriu buvo siekiama padėti Kinijai užpildyti orlaivių variklių gamybos spragą, o Ukrainai atnaujinti savo gamybą.

      Pranešama, kad „Beijing Skyrizon Aviation“ sutiko investuoti 250 mln. JAV dolerių Ukrainos gamyklose ir įkurti surinkimo ir aptarnavimo gamyklą pietvakarių Kinijos Čongčingo savivaldybėje.

      2018 metų pradžioje Ukrainos saugumo tarnyba pradėjo baudžiamąjį tyrimą prieš „Motor Sich“ dėl įtarimų, kad įmonės įranga buvo eksportuota į Kiniją. Prekyba „Motor Sich“ akcijomis Ukrainos biržoje buvo sustabdyta, areštuotas akcininkų registras, todėl anksčiau sutarto sandorio įvykdyti nepavyko. Ukrainos teismas taip pat įšaldė 41% Kinijos įmonės kontroliuojamų „Motor Sich“ akcijų.

      2021 metų sausį Kijevas įvedė sankcijas Kinijos investuotojams. Baudos apėmė turto blokavimą, prekybos operacijų mažinimą, dalinį ar visišką išteklių tranzito nutraukimą ir uždraudė skrydžius bei gabenimą per Ukrainos teritoriją.

      Kovo mėnesį Kijevo teismas areštavo visą aviacijos ir kosmoso bendrovės turtą ir visas akcijas. Pranešama, kad įmonė buvo perduota vyriausybinei institucijai, atsakingai už turto, kuris buvo gautas dėl korupcijos ir kitų nusikaltimų, valdymą. Vėliau Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis pasirašė potvarkį nacionalizuoti „Motor Sich”.

      Remiantis Kinijos „Skyrizon” sausio mėnesį paskelbtu pareiškimu, iš įmonės neteisėtai buvo atimtos įstatyminės „Motor Sich” akcininkės teisės, todėl netrukus po sankcijų įvedimo ji patyrė didelių ekonominių nuostolių.

      Skaityti komentarus