°C
   2020 09 26 Šeštadienis

   Koronavirusas: medikai įspėja visus, kurie yra pasiskiepiję nuo gripo likti namuose

   Nuotrauka: Pixabay nuotr.

   2020-03-23 15:00:00

   Britai, kurie kasmet serga vadinamuoju „žiemos gripu“, patenka į „didelės rizikos“ asmenų grupę ir turėtų patys izoliuotis savarankiškai, įspėja vietinės valdžios institucijos.

   Visuomenė reikalauja daugiau informacijos iš vyriausybės dėl to, kokie konkrečiai asmenys patenka į šią grupę, atsižvelgiant į bendras sveikatos problemas.

   Jonathanas Van-Tamas, Anglijos vyriausiojo medicinos pareigūno pavaduotojas sakė: „Aš nenoriu kalbėti apie kiekvieną asmenį patenkantį į rizikos grupę, bet galima teigti, kad tai yra žmonės, kurie yra pasiskiepiję nuo gripo, išskyrus vaikus, nes tie žmonės turi didesnę riziką susirgti. Taip pat tiems asmenims šiuo metu yra privaloma apriboti socialinį gyvenimą.“

   Gripo vakcina galima pasiskiepyti kiekvieną žiemą. Paprastai ji skiriama vyresniems nei 65 metų suaugusiems asmenims, kurie turi tam tikrų sveikatos sutrikimų ir nėščioms moterims tam, kad būtų išvengta rimtų gripo komplikacijų, pavyzdžiui, pneumonijos.

   Didžiausią riziką patiria pacientai, kurie serga astma, vėžiu arba savyje turi transplantuotų organų.

   Ministras pirmininkas Borisas Johnsonas ėmėsi drastiškų priemonių, prašydamas žmonių dirbti iš namų ir riboti socialinius kontaktus po to, kai šalis pasiekė aukščiausią sergamumo lygį.

   Žmonėms, turintiems rimtų sveikatos sutrikimų, buvo liepta 12 savaičių izoliuotis namuose.

   Užsienio reikalų ministerija patarė niekur nevykti iš šalies, nes kitos valstybės, siekdamos kontroliuoti koronavirusą, uždaro savo sienas.

   Tuo tarpu mokslininkai ragina vyriausybes mažinti intensyvios terapijos skyrių apkrovą ir įvesti griežtesnes kontrolės priemones socialiniame gyvenime.

   Šiuo raginimu norima didinti jaunų asmenų suvokimą ir sąmoningumą apie tai, kad aktyviai dalyvaudami socilainiame gyvenime jie didina riziką tapti viruso nešiotojais.

   Tarptautiniame Italijos tyrėjų asociacijos parengtame ir mokslininkų pasirašytame atvirame laiške grupė perspėjo, kad jauniems žmonėms ši liga taip pat yra pavojinga.

   Koronavirusas „gali sukelti sunkius kvėpavimo takų negalavimus net jauniems žmonėms (priešingai populiariai nuomonei visuomenėje, kad jauniems asmenims šis virusas yra nepavojingas“).

   Grupė taip pat kritikavo Vyriausybę dėl to, kad trūksta priemonių siekiant užkirsti kelią COVID-19 plitimui, taip pat grupė asmenų reikalavo pateikti piliečiams aiškų veiksmų planą.

   Grupė teigė: „Svarbiausiais dalykas šiuo metu yra apsaugoti visuomenę. Reikia skubiai imtis veiksmingų priemonių. Valdžios institucijos, kurios tikrina sveikatos priežiūros sistemas, turėtų sutelkti dėmesį į griežtų taisyklių ir normų kūrimą, kurių reikia laikytis siekiant užkirsti kelią viruso plitimui. Taip pat būtina apriboti tarpusavio bendravimą ir siekiant užtikrinti veiksmingą reagavimą vykdyti tai ir ligoninėse, klinikose bei pirminės apžiūros gydytojų kabinetuose.“


   Straipsnio šaltinis

   Skaityti komentarus