°C
      2024 04 26 Penktadienis

      Marius Jonaitis: Akivaizdu, jog Kinija turi visas galimybes tapti pasauliniu hegemonu

      Nuotrauka: Minfo koliažas

      Autorius: Mariaus Jonaičio Facebook įrašas
      2019-10-01 21:00:00

      Kinijos Liaudies Respublika šiandien švenčia 70 metų jubiliejų. Pabrėžiu, jog būtent Liaudies Respublika, nes pati Kinija turi tūkstantmetės civilizacijos ištakas.

      Per 70 metų įvyko neįtikėtini pokyčiai. Šalis buvo apvienyta, tapo suvereni - atsikratė kitų šalių įtakos. Iš bambukinės, atsilikusios, periodiškai badaujančios šalies tapo viena iš pasaulio supervalstybių.

      Stebint jos dabartinę pažangą bei veiksmus dirbtinio intelekto (DI) srityje. Matant kaip vystosi technologijos ir kaip auga karinė galia, akivaizdu, jog Kinija turi visas galimybes tapti pasauliniu hegemonu.



      Kokia dar valstybė per 70 metų iš atsilikusios tapo viena iš pasaulio supergalių? Daugelis jūsų dar joje gyvenote (tie kam 30+ metų).

      Abi šios šalys vadovavosi/vadovaujasi socialistiniais principais.

      Abi šalys rodo kelią į ateitį.



      Kol JAV vidutinė dirbančiojo perkamoji galia nuo 1970 metų stagnuoja, tai Kinijos dirbančiųjų gyvenimo sąlygos sparčiai gerėja. Jau dabar nemaža dalis kinų gauna Vakarų Europos atlygius. Na o jų kuriama produkcija yra turbūt kiekvieno namuose.

      Beje, įdomus pastebėjimas. Nors pastaruoju metu bandoma pilti purvus Lietuvos žiniasklaidoje ant Kinijos tačiau visuomenė mėgsta šią šalį:

      „Lietuva, kartu su kaimyninėmis ir Vidurio Europos šalimis Kiniją vertina daugiau palankiai, nei nepalankiai. Teigiamai apie šią komunistinę valstybę dažniau atsiliepia jauni žmonės, rodo „Pew Research Center“ apklausų duomenys.

      Vidurio Rytų Europos šalių požiūris į Kinijos valstybę yra skirtingas. Lietuvoje Kiniją teigiamai vertina 45 proc. apklaustųjų, neigiamai – 33 proc., Bulgarijoje palankiai vertina 55 proc., Lenkijoje – 47 proc., Vengrijoje vertinimas praktiškai pasidalinęs per pusę, o Čekijoje bei Slovakijoje daugiau apklaustųjų Kiniją vertina neigiamai, nei teigiamai.

      Palankiau Kiniją vertina jaunesni žmonės, nurodo „Pew Research Center“. Lietuvoje 18–29 metų žmonės net 25 proc. palankiau žvelgia į komunistinę valstybę, nei vyresni kaip 50-ies.“

      Skaityti komentarus