°C
      2024 04 25 Ketvirtadienis

      Naujosios Zelandijos premjerė JT susitikime ragino sukurti pasaulinės cenzūros sistemą

      Nuotrauka: technocracy.news nuotr.

      2022-09-29 09:00:00

      Naujosios Zelandijos premjerė Jacinda Ardern sako, kad COVID „išmokė mus“, kaip elgtis su klimato kaita, kad pasauliui išgelbėti reikalingi daugiašaliai įrankiai ir radikali politika. Dar blogiau: ji ragina sukurti pasaulinę cenzūros valdybą, kuri panaikintų visus prieštaraujančius pasakojimus. Teisininkas Jonathanas Turley yra visiškai teisus: „Ardern yra besišypsantis naujos kartos cenzorių veidas“.

      Ardern yra naujausia liberalų lyderė, raginanti tarptautinį aljansą cenzūruoti kalbą. Nepatenkinti precedento neturinčia socialinės žiniasklaidos įmonių korporatyvine cenzūra, lyderiai, tokie kaip Hillary Clinton, iš privačios cenzūros pasuko į senamadišką valstybinę cenzūrą. Kalbos reguliavimas tapo kairiųjų tikėjimo straipsniu. Ardern pasinaudojo savo kalba šią savaitę Jungtinių Tautų Generalinėje Asamblėjoje, kad ragintų taikyti cenzūrą pasauliniu mastu.

      Ardern piktinosi „dezinformacija“ ir paragino sukurti pasaulinę koaliciją kalbai kontroliuoti. Ji pradėjo rengti planą, kaip panaikinti kalbos laisvę per vyriausybės reguliavimą: „O kas, jei tas melas, kartojamas daug kartų ir daugelyje platformų, paskatina, įkvepia ar motyvuoja kitus griebtis ginklo. Kelti grėsmę kitų saugumui. Užmerkti akis į žiaurumus arba, dar blogiau, tapti jų bendrininku. Kas tada? Tai nebėra hipotetinė grėsmė. Karo ginklai pasikeitė, jie reikalauja to paties lygio veiksmų ir veiklos, kaip anksčiau. Atpažinome grėsmes, kurias sukėlė seni ginklai. Susibūrėme kaip bendruomenės, kad sumažintume šias grėsmes. Sukūrėme tarptautines taisykles, normas ir lūkesčius. Niekada nemanėme, kad tai kelia grėsmę mūsų asmeninėms laisvėms – veikiau tai buvo jų išsaugojimas. Tas pats turi būti taikoma ir dabar, kai priimame šiuos naujus iššūkius.“

      Ardern atkreipė dėmesį į tai, kaip ekstremistai naudoja kalbą melui skleisti, nepaminėdami, kad ne ekstremistai naudoja tą pačią žodžio laisvę, jog pasipriešintų tokioms pažiūroms. Norėdami atsakyti į jos klausimą, „kaip kovoti su klimato kaita, jei žmonės netiki, kad ji egzistuoja“, įtikinate žmones, naudojančius tą pačią žodžio laisvę. Atrodo, kad Ardern nori nutildyti tuos, kurie abejoja.

      Kalbėdama apie pasaulinę cenzūros koaliciją kaip „lengvą požiūrį į dezinformaciją“, Ardern atskleidė, kokia gali būti tokia sistema. Ji gynė tokios pasaulinės cenzūros poreikį kovoti su tais, kurie abejoja klimato kaita, ir būtinybę sustabdyti „neapykantą ir pavojingą retoriką bei ideologiją“.

      „Galų gale, kaip sėkmingai užbaigti karą, jei žmonės verčia manyti, kad jo egzistavimo priežastis yra ne tik teisėta, bet ir kilni? Kaip kovoti su klimato kaita, jei žmonės netiki, kad ji egzistuoja? Kaip užtikrinti, kad būtų gerbiamos kitų žmonių teisės, kai jie susiduria su neapykantą keliančia ir pavojinga retorika ir ideologija?“ – sakė Naujosios Zelandijos premjerė.

      Tai yra tas pats loginis pagrindas, kurį naudoja autoritarinės šalys, tokios kaip Kinija, Iranas ir Rusija, siekdamos cenzūruoti disidentus, mažumų grupes ir politinius varžovus. Kas yra „neapykanta“ ir „pavojinga“, yra sąvoka, kurią vyriausybė istoriškai naudojo, kad nutildytų kritikus ar kitaip mąstančius.

      Ardern – besišypsantis naujos kartos cenzorių veidas. Bent jau senoji cenzorių karta, kaip iraniečiai, neapsimetinėja palaikanti žodžio laisvę ir atvirai pripažįsta, kad gniuždo nesutarimus.


      Šaltinis


       

      Skaityti komentarus