°C
   2022 06 25 Šeštadienis

   Po rinkimų E. Macrono partija prarado daugumą parlamente

   Nuotrauka: GETTY IMAGES nuotr.

   2022-06-20 12:00:00

   Pirmosios prognozės po antrojo rinkimų turo rodo, kad Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono koalicija prarado absoliučią daugumą parlamente, o Marine Le Pen Nacionalinis sambūris siekia 10 kartų padidinti vietų skaičių.

   Remiantis išankstiniais pranešimais, prezidentinė koalicija turėtų užimti iki 230 vietų, o tai suteiktų santykinę daugumą Nacionalinėje Asamblėjoje. Tačiau centristinė koalicija, kurią sudaro E. Macrono Renesanso partija ir keletas kitų, neturės 289 vietų, reikalingų absoliučiai daugumai 577 vietų Nacionalinėje Asamblėjoje. 2017 m., E. Macroną išrinkus prezidentu, jo partija „La République En Marche! („Respublika, pirmyn!“; ši partija 2022 m. gegužę pakeitė pavadinimą į Renesanso partiją) į Burbono rūmus, kuriuose įsikūręs parlamentas, atsiuntė 308 deputatus.

   E. Macronas žada atkreipti dėmesį į rinkėjų „pyktį“, nes policijai vis tenka susidurti su protestuotojais.

   Kad turėtų daugumą parlamente, E. Macronui reikėtų kitos partijos, kuri padėtų jo koalicijai įveikti kairiojo sparno aljanso NUPES pasipriešinimą, kad būtų įgyvendintos jo teisėkūros iniciatyvos. NUPES yra antroje vietoje ir užsitikrins iki 188 vietų. Jos vadovas Jeanas-Lucas Mélenchonas nepritaria E. Macrono planui reformuoti Prancūzijos pensijų sistemą ir vietoje to ragina didinti viešąsias išlaidas sumažinant nacionalinį pensinį amžių iki 60 metų nuo 62 metų.

   Atrodo, kad Marine Le Pen dešinysis sparnas yra didžiausias laimėtojas: jis jau ruošiasi užsitikrinti 75–95 vietas, o tai žymiai daugiau nei dabar esančios yra septynios vietos. Taip nutiko po įspūdingos M. Le Pen pergalės balandį vykusiame antrajame prezidento rinkimų ture, kai ji gavo didžiausią visų laikų savo rezultatą – 41,45 proc. rinkėjų balsų.

   Šaltinis

   Skaityti komentarus