°C
   2021 04 13 Antradienis

   Rusija reikalauja, kad visuose šalies išmaniuosiuose telefonuose ir įrenginiuose būtų iš anksto įdiegta rusiška programinė įranga

   Nuotrauka: Financial Times nuotr.

   2021-04-06 18:00:00

   Dabar Rusija reikalauja, kad visi šalies išmanieji įrenginiai, įskaitant telefonus, kompiuterius ir televizorius, turėtų iš anksto įdiegtą rusišką programinę įrangą. Kai kurie vietiniai gyventojai įvardijo tai kaip „įstatymą prieš „Apple“.“

   Įstatymas bus taikomas visiems šalyje gaminamiems prietaisams ir įsigalioja nuo ketvirtadienio.

   „Reuters“ pranešė, kad Rusija tai vertina kaip būdą padėti Rusijos programinės įrangos įmonėms konkuruoti su tarptautinėmis.


   Šaltiniai teigia, kad įstatymas „Apple“ sukėlė problemų, todėl jis tapo žinomas kaip „įstatymas prieš „Apple“.“

   Tačiau „Apple“ praėjusį mėnesį sutiko leisti išmaniuosiuose įrenginiuose įdiegti rusišką programinę įrangą, praneša „Reuters“.


   Bendrovė teigė, kad pradės siūlyti Rusijos kūrėjų programas vartotojams, aktyvinantiems telefonus. Visos programos buvo patikrintos, kad bendrovė įsitikintų, jog jos atitinka „Apple“ privatumo ir saugumo politiką, pranešė „Reuters“.

   Tai reiškia, kad vartotojai, rinkdamiesi savo įrenginius, galės rinktis rusiškas programas, o ne užsienietiškas.


   Ketvirtadienį tviteryje „iOS“ kūrėjas Tianas Zhangas pasidalino vaizdo įrašu, kuriame supažindino su naujuoju sąrankos procesu.

   Sąrankos ekrane dabar sakoma: „Laikydamiesi Rusijos teisinių reikalavimų, toliau pateikiame galimas atsisiųsti programas“. Paspaudus „tęsti“, vartotojas pateks į Rusijoje sukurtų programų sąrašą, įskaitant kelias paieškos milžinės „Yandex“ programas.


   Rusija bandė kovoti su JAV technologijų kompanijomis ir šalyje sustiprinti priklausomybę nuo vyriausybės kontroliuojamo „suverenaus interneto“. Praėjusį mėnesį Rusija sulėtino „Twitter“ veiklą šalyje, reaguodama į įmonės atsisakymą pašalinti įvairų draudžiamą turinį, tačiau tai galiausiai užblokavo daug kitų domenų, įskaitant ir Kremliaus svetainę.

   Skaityti komentarus