°C
   2021 11 27 Šeštadienis

   Salvadoro prezidentas pristatė planus įkurti bitkoinų miestą

   Nuotrauka: ELTA nuotr.

   2021-11-21 17:00:00

   Salvadoro Respublikos prezidentas Nayibas Bukelė teigia, kad šalis planuoja pastatyti pirmąjį pasaulyje virtualiosios valiutos bitkoinų miestą, kuriam energiją teiks ugnikalnis ir kuris bus finansuojamas iš kriptovaliutų obligacijų.

   Bitkoinų mieste, anot prezidento, netrūks nieko: jame bus gyvenamieji rajonai, verslo zonos, paslaugų įmonės, muziejai, pramogų vietos, oro uostas, jūrų uostas ir geležinkelis. Savo planus jis pristatė šeštadienį, vykstant Lotynų Amerikos bitkoinų ir blokų grandinės technologijų konferencijai.

   Salvadoras, kuriame jau du dešimtmečius JAV doleris yra vietos valiuta, buvo pirmoji valstybė pasaulyje, paskelbusi bitkoinus teisėta atsiskaitymo priemone.

   N. Bukelė teigia, kad Končagvos ugnikalnis „maitins ir miestą, ir kriptovaliutos kasybą“. „Nebus jokių anglies dvideginio emisijų. Tai visiškai ekologiškas miestas“, – konferencijos metu kalbėjo šalies vadovas.

   Bitkoinų kasyba – tai procesas, kurio metu nauji bitkoinai kuriami naudojant sudėtingus matematinius uždavinius sprendžiančius kompiuterius. Toks procesas reikalauja daug energijos.

   Projektui finansuoti Salvadoras kitais metais išleis 1 mlrd. JAV dolerių vertės bitkoinų obligacijų.

   N. Bukelė pabrėžia, kad absoliučiai vienintelis mokamas mokestis futuristiniame mieste bus pridėtinės vertės mokestis (PVM).

   Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.

   Skaityti komentarus