°C
      2024 04 26 Penktadienis

      Teismo sprendimu Google ir toliau gali naudotis duomenimis apie vartotojų veidus be jų sutikimo

      Nuotrauka: Fraunhofer nuotr.

      2019-01-02 21:00:00

      Federalinio teismo sprendimu ieškinys prieš Google dėl informacijos apie vartotojų veidus rinkimo buvo atmestas, o Google - išteisinta. Tai reiškia, jog šis technologinis milžinas ir toliau galės skenuoti vartotojų veidus ir naudoti surinktą informaciją be jų sutikimo.

      Ieškinys, pateiktas 2016 metais teigia, jog Google pažeidžia Ilinojaus valstijos įstatymus, be vartotojų žinios rinkdama jų biometrinius veidų duomenis. Ši informacija buvo renkama iš visų nuotraukų, talpintų ,,Google photos" aplikacijoje.

      Kaltintojai norėjo prisiteisti 5 mln. JAV dolerių, už žalą padarytą ,,šimtams tūkstančių vartotojų" tariamai pažeidžiant Ilinojaus Biometrinės informacijos privatumo įstatymą, kuris draudžia tokios informacijos rinkimą be asmens sutikimo.

      Google savo atsakyme teigė, jog kaltintojams nepriklauso jokia piniginė kompensacija, nes nebuvo sukelta jokia, finansinė ar moralinė, žala. Šeštadienį, JAV teisėjas Edmond E. Chang paskelbė nuosprendį, pritariantį Google. Teisėjas sutiko, jog jokia žala vartotojams nebuvo padaryta ir atmetė ieškinį.

      Šis teismo nuosprendis ne tik išteisina Google, bet ir galės būti naudojamas kaip precendentas Facebook bei Snapchat teisminiuose procesuose, kur jie kaltinami to paties įstatymo pažeidimu.

      Nors visuomenės nepasitenkinimas privatumo stoka didėja, veidų atpažinimo sistemos vis dažniau implementuojamos įvairiose šalyse. Jei lankotės JAV esančiuose oro uostose, Rusijos traukinių stotyse ar tiesiog Londono gatvėse, tikėtina, jog jūsų veidas buvo nuskenuotas ir sulygintas su duomenų bazės informacija.

      Skaityti komentarus