°C
   2020 12 02 Trečiadienis

   „Twitter“ ir „Facebook“ cenzūravo įrašą apie Hunter‘io Biden‘o elektroninius laiškus

   Nuotrauka: turtleboysports.com nuotr.

   2020-10-16 15:00:00

   Socialinių tinklų gigantai „Twitter“ ir „Facebook“ trečiadienį ėmėsi ypatingų cenzūros priemonių dėl informacijos paviešinimo apie Hunterio Bideno elektroninius laiškus - „Twitter“ nepagrįstai teisinosi, kad buvo naudojama „nulaužta informacija“.

   Šios informacijos slėpimo pastangos buvo atliktos nepaisant kandidato į prezidentus Joe Bideno kampanijos, vien tik paneigiančios, kad jis „oficialiuose tvarkaraščiuose“ turėjo susitikimą su Ukrainos energetikos vadovu 2015 m. - kartu nebuvo jokių teiginių, kad jo sūnaus kompiuteris buvo nulaužtas.

   Pagrindinė tinklapio „Post“ „Twitter“ paskyra buvo užrakinta nuo 14.20 val. trečiadienį, nes jo straipsniai apie pranešimus, gautus iš Bideno nešiojamojo kompiuterio, pažeidė socialinio tinklo taisykles prieš „nulaužtos informacijos platinimą“, rašoma iš „Twitter“ gautame el. laiške.

   „Twitter“ taip pat neleido vartotojams dalintis nuoroda į „The Post“ straipsnį nurodydami, kad Hunteris Bidenas pristatė Joe Bideną Ukrainos verslininkui ir pavadino nuorodą „potencialiai žalinga“.

   „Laikydamiesi mūsų nulažtos informacijos politikos, taip pat požiūrio į URL blokavimą, mes imamės veiksmų, kad „Twitter“ užblokuotume bet kokias nuorodas ar atitinkamos medžiagos vaizdus“, - „The Post“ pranešime teigė „Twitter“ atstovas.

   Bendrovė teigė, kad ėmėsi šio žingsnio, nes nebuvo autoritetingų ataskaitų apie tai, iš kur atsirado „The Post“ istorijoje esanti medžiaga.

   Trečiadienio vakarą ilgesniame pranešime socialinės žiniasklaidos bendrovė teigė, kad „The Post exposé“ straipsniuose „yra asmeninės informacijos, pvz., el. pašto adresai ir telefonų numeriai, kurie pažeidžia mūsų taisykles“.

   Jie pakartojo nepagrįstą tvirtinimą, kad istorija remiasi nulaužta informacija, tačiau pridūrė, kad „komentarai ar diskusijos apie nulaužtą informaciją, pvz., straipsniai, kurie juos apima, bet nėra pati informacija ar jos nuoroda, nėra šios politikos pažeidimas.“

   „Mūsų politika apima tik nuorodas į pačius įsilaužėlius arba jų atvaizdus“, - sakoma pranešime.

   Vartotojams, spustelėjusiems nuorodą „Twitter“, buvo parodytas įspėjimas, įspėjantis, kad tinklalapis gali būti „nesaugus“ ir jame gali būti turinio, kuris pažeistų „Twitter“ taisykles, jei jis būtų bendrinamas tiesiogiai šioje platformoje.

   Įdomus žingsnis įvyko po to, kai „Facebook“ pasakė, kad tai apribos „The Post“ istorijos sklaidą savo platformoje. Socialinis tinklas pridūrė, kad istoriją galės peržiūrėti nepriklausomi faktų tikrintojai.

   JAV senatorius Joshas Hawley trečiadienį siuntė laišką „Facebook“ vadovui Markui Zuckerbergui, kuriame reikalavo atsakymų, kodėl platforma „cenzūravo“ „The Post“ pateiktą informaciją.

   „Atrodo, kad šios viešosios intervencijos pobūdis rodo „Facebook“ šališkumą“, - rašė Hawley. „O jūsų pastangos užgniaužti turinio platinimą, atskleidžiant potencialiai neetiškus kandidato į prezidentus veiksmus, kelia daug papildomų klausimų, į kuriuos tikiuosi atsakymo nedelsiant.“

   Vėliau Hawley išsiuntė panašų laišką „Twitter“ generaliniam direktoriui Jackui Dorsey, kaltindamas bendrovę už, jo teigimu, „neįprastą intervenciją, kuri nėra visuotinai taikoma visam turiniui“.

   Senatorius reikalavo sužinoti, kaip „Twitter“ nustatė, kad „The Post“ istorija pažeidžia jos politiką dėl nulaužtos medžiagos ir kodėl bendrovė ėmėsi „beprecedenčio veiksmo“, kad užblokuotų naujienų organizacijos sąskaitą.

   „Prašau nedelsiant atsakyti į šiuos klausimus ir pateikti jiems būtinus pagrindimus, kad jūsų vartotojai galėtų jaustis tikri, jog savo turinio pašalinimo sprendimais nesiekiate paveikti prezidento rinkimų rezultatų“, - rašė Hawley.

    

   Skaityti komentarus

   luke 2020 18 10 07:59

   Pediku globalinis tinklas naudoja pilnu pajegumu facebook ir kitus propogandos skleidimui ir tikrosios informacijos slepimui.

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai