°C
   2020 11 29 Sekmadienis

   „Twitter“ pašalino Baltųjų rūmų „Covid-19“ patarėjo įžvalgas apie kaukes

   Nuotrauka: WSWS nuotr.

   2020-10-21 15:00:00

   „Twitter“ pašalino Baltųjų rūmų koronaviruso darbo grupės nario dr. Scott Atlas įrašą socialiniame tinkle, kuriame buvo kvestionuojamas privalomų kaukių efektyvumas. Socialinis tinklas „Twitter“ argumentavo tuo, kad pranešimas pažeidė vieną iš socialinės platformos taisyklių, draudžiančią skleisti klaidingą informaciją apie „Covid-19“.

   „Panašu, kad„ Twitter “ visgi cenzūruoja mokslą, jei jis prieštarauja jų pačių nuostatoms ir tikslams, susijusiems su visuomenės indoktrinacija“, - sekmadienį portalui „Newsweek“ teigė S. Atlas, pasakodamas apie savo įrašo pašalinimą socialiniame tinkle „Twitter“. 

   Prieš pateikdamas įvairias sveikatos apsaugos specialistų įžvalgas ir citatas, kuriose argumentuojama, kodėl veido kaukės nėra efektyvi apsaugos priemonė, S. Atlasas pasidalino paprasčiausia įžvalga: „Ar kaukės veikia? NE “ .

   Nuorodose buvo pateikta išsami informacija apie įvairias vietoves, kuriose „Covid-19” atvejų skaičius išaugo, nepaisant privalomų kaukių, taip pat specialistas pasidalino Pasaulio sveikatos organizacijos ir Įrodymais pagrįstos medicinos centro direktoriaus ir redaktoriaus bei „British Medical Journal“ įrodymais grįstos medicinos leidinio vadovo dr. Carlo Heneghano citatomis.

   „Atrodo, kad nepaisant dviejų dešimtmečių rengimosi pandemijai, liko nemažai abejonių dėl kaukių dėvėjimo vertės", - apie veido apsaugą pasakojo dr. C. Heneghanas.

   Kitame įraše daktaras S. Atlasas aiškiai pasakė, kad jis nėra nusistatęs prieš kaukes, tačiau sako, kad jos veiksmingos tik tais atvejais, kai asmuo yra šalia žmonių, kuriems kyla didelė grėsmė užsikrėsti „Covid-19“, arba tais atvejais, kai neįmanoma socialiai atsiriboti.


   „Twitter“ atstovas spaudai vis tik teigė, kad šis įrašas pažeidė jų politiką dėl klaidinančios informacijos apie „Covid-19“ platinimo. „Twitter“ politika yra griežtai nusistačiusi prieš įrašus, kurie, bendrovės teigimu, gali pakenkti. Jie pažymi „teiginius ar tvirtinimus, kurie ekspertų, pavyzdžiui, visuomenės sveikatos priežiūros institucijų, yra patvirtinami kaip melaginga ar klaidinanti informacija“.

   Dr. S. Atlasas yra neuroradiologas ir Roberto Wessono vyresnysis bendradarbis Hooverio institute. Gydytojas prisijungė prie koronaviruso darbo grupės rugpjūčio mėnesį.

   „Twitter“ praeityje taip pat pažymėjo ir prezidento įrašus, kurie, jų teigimu, pažeidė platformos „Covid-19“ politiką.

   S. Atlasas apskundė šį socialinio tinklo sprendimą ir platformoje nebegalės skelbti įrašų, iki kol jo apeliacija bus peržiūrėta.

   Skaityti komentarus