°C
   2021 11 27 Šeštadienis

   Ukrainos valdžia įspėjo ES lyderius, kad ruoštųsi karui su Rusija

   Nuotrauka: Newsweek nuotr.

   2021-11-19 17:00:00

   Kijevo užsienio reikalų ministras perspėjo, kad Paryžius ir Berlynas turi pasiruošti aršiai kovai tarp Rusijos ir Ukrainos. Sklinda nepagrįsti gandai, kad Maskva kuria savo karines pajėgas prie bendros šalių sienos.

   Pirmadienį vyko Ukrainos aukščiausiosios valdžios susitikimas su kolegomis iš vakarų. Susitikimo metu Dmitrijus Kuleba skambino pavojaus varpais ir tikino, kad konflikto atveju Vakarai privalo vengti biurokratijos suvaržymų. „Jei Rusija ims veikti, jūs tiesiog neturėsite laiko fiziškai derėtis, pereiti visas biurokratines procedūras, derinti sprendimus“, – sakė jis.

   „Taigi, prašau, parengiamuosius darbus atlikite dabar, nes jei įvyks karinis scenarijus, tam paprasčiausiai nebus laiko“, – D. Kuleba paragino prancūzų ir vokiečių kolegas Jeaną-Yvesą Le Drianą ir Heiko Maasą.

   Užsienio reikalų ministras tvirtino, kad Kijevas vis dėlto nesiekia eskaluoti situacijos, o prireikus ginsis.

   D. Kulebos reikalavimai Paryžiui ir Berlynui pradėti karinius pasirengimus rezonuoja su NATO vadovo Jenso Stoltenbergo pasisakymais, kad organizacija pasienyje su Rusija užfiksavo „neįprastą karių koncentraciją“.

   Tačiau tą pačią dieną Ukrainos valstybės sienos tarnyba atmetė teiginius, kad Maskvos pajėgos telkiasi prie sienos. Organizacijos atstovas televizijai „Ukraine-24” sakė, kad ji „neregistruoja jokio mūsų kaimyninės šalies įrangos ar kariuomenės judėjimo prie sienos“. Anot jo, jei iš tiesų vyksta kokie nors veiksmai, „tai gali būti dešimtys ar net šimtai kilometrų nuo valstybės sienos“.

   Kremlius paneigė anksčiau šį mėnesį Vakarų žiniasklaidoje pasirodžiusius pranešimus, kad Rusija ruošiasi invazijai. Atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas pareiškė: „Mes ne kartą sakėme, kad mūsų ginkluotųjų pajėgų judėjimas mūsų pačių teritorijoje niekam neturėtų rūpėti. Rusija niekam nekelia grėsmės“.

   JAV naujienų svetainė „POLITICO” anksčiau šį mėnesį publikavo dėl pranešimų, kad Rusija stiprina savo pajėgas prie sienos su Ukraina. Kartu su straipsniu buvo paskelbtos ir palydovinės nuotraukos, teigiama, kad Rusijos aparatinė įranga fiksuojama netoli Jelnios miesto, maždaug 250 kilometrų nuo Ukrainos, ir arčiau kaimyninės Baltarusijos.


   Skaityti komentarus