°C
   2022 12 04 Sekmadienis

   V. Orbanas paskelbė "referendumą" dėl ES sankcijų Rusijai

   Nuotrauka: EPA-ELTA nuotr.

   2022-09-27 13:00:00

   Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas paskelbė "referendumą" dėl Europos Sąjungos (ES) sankcijų Rusijai. „Sankcijos buvo priimtos nedemokratiškai, dėl jų nusprendė Briuselio biurokratai ir Europos elitas, - pareiškė jis pirmadienį parlamente Budapešte. – Nors Europos piliečiai už tai moka kainą, jų nebuvo atsiklausta“.

   V. Orbanas daug mėnesių kelia triukšmą dėk sankcijų, kurias ES įvedė Rusijai, kai ši užpuolė Ukrainą. Tačiau: ES valstybių taryboje, kuri šiuos sprendimus turi priimti vienbalsiai, Vengrija visad balsavo už atitinkamu sankcijų paketus. Gruodį įsigaliosiant naftos embargui Rusijai, Vengrija išsiderėjo išimtį.

   Vengrijos vyriausybė, vykdydama „nacionalines konsultacijas“, bus „pirmoji Europoje, kuri klaus žmonių dėl sankcijų Rusijai“, - pirmadienį sakė V. Orbanas. Dešinysis populistas vis rengia „nacionalines konsultacijas“, siekdamas patvirtinimo savo politikai, pavyzdžiui, dėl prieglobsčio teisės ribojimų.

   Tokių „konsultacijų“ metu piliečiai gauna anketas, kuriose klausimai suformuluoti taip, kad atsakymai į juos atrodo labai patrauklūs, o vyriausybės pozicija – teisinga. Tačiau tokių apklausų rezultatai neturi jokių teisiškai įpareigojančių padarinių.

   Skaityti komentarus