°C
   2022 12 04 Sekmadienis

   V. Putinas: konfliktai Ukrainoje ir kitose buvusiose respublikose yra „Sovietų Sąjungos žlugimo pasekmė“

   Nuotrauka: Sputnik nuotr.

   Autorius: Živilė Aleškaitienė (AFP)
   2022-09-30 11:00:00

   Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienį pareiškė, kad konfliktai buvusios SSRS šalyse, įskaitant Ukrainą, yra Sovietų Sąjungos žlugimo pasekmė.

   „Užtenka pažvelgti į tai, kas dabar vyksta tarp Rusijos ir Ukrainos ir kas vyksta prie kai kurių kitų NVS šalių sienų. Visa tai, žinoma, yra Sovietų Sąjungos žlugimo rezultatas“, – sakė V. Putinas per televiziją transliuotame susitikime su buvusių sovietinių šalių žvalgybos vadovais.

   Kartu su karine operacija Ukrainoje į įvairias buvusios sovietų imperijos dalis sugrįžo ginkluoti konfliktai. Per pastarąjį mėnesį regione įvyko dviejų Centrinės Azijos šalių – Kirgizijos ir Tadžikistano – susirėmimai, taip pat kovos tarp Armėnijos ir Azerbaidžano.

   V. Putinas parodė pirštu į Vakarus, sakydamas, kad tai jie „kuria scenarijus naujiems konfliktams kurstyti“ posovietinėje erdvėje.

   V. Putinas kalbėjo likus dienai iki oficialaus keturių Maskvos okupuotų Ukrainos regionų aneksavimo, kuris, kaip manoma, dar labiau pakurstys karą Ukrainoje.

   „Esame liudininkai, stebintys naujos pasaulio tvarkos formavimąsi, o tai yra nelengvas procesas“, – sakė V. Putinas, pakartodamas ankstesnius pareiškimus apie silpnėjančią Vakarų įtaką.

   V. Putinas, kuriam kitą savaitę sukanka 70 metų, praeityje dirbo sovietų saugumo tarnyboje (KGB), o dabar reguliariai sako nostalgiškas kalbas apie SSRS.

   Jo pareiškimas nuskambėjo tuo metu, kai rusų vyrai bėga nuo mobilizacijos į užsienį, taip pat ir į tokias buvusias sovietines šalis kaip Kazachstanas, kurio prezidentas pažadėjo suteikti prieglobstį šaukimo į kariuomenę norintiems išvengti asmenims.

   Skaityti komentarus