°C
      2024 04 19 Penktadienis

      Wesley‘is Smithas: Mums būtina įveikti technokratiją

      Nuotrauka: technocracy.news

      2022-01-19 09:00:00

      Amerikiečių rašytojas ir teisininkas, 14 knygų autorius, kritikuojantis eutanaziją ir utilitarinę bioetiką, mano, kad technokratija niekada neapsaugo žmogaus gyvenimo, priešingai: technokratijai žmogaus gyvybė nėra vertingesnė nei vabalo ar bakterijos. 

      Vakarų elitas griežtai pasisako prieš už gyvenimą einančiuosius: abortas ir eutanazija Jungtinių Tautų skiepijami kaip tarptautinės normos. ES vadovai nuolat kritikuoja Lenkiją ir Vengriją, kurios nepritaria vyraujančiai nuomonei. Įtakingiausi pasaulio medicinos žurnalai palaiko abortus ir eutanaziją, tą patį daro ir beveik visa meinstryminė medija. 

      Technokratija – tai „ekspertų“, influenserių ir mokslininkų valdžia, kuri nori kontroliuoti visus mūsų gyvenimų aspektus per įstatymus ir privatųjį sektorių. Technokratija tai autoritarizmo minkštoji galia. Nors ji nesteigia gulagų ir nekalina juose kitaip manančių, pastarieji skaudžiai baudžiami pasitelkiant „ekspertus“ ir, žinoma, biurokratus. 

      Kaip nutiko, kad „ekspertai“ ėmė kontroliuoti visuomenę? Kovido krizė leido globalistams pasinaudoti šia situacija ir, remiantis žmonių saugumo poreikiu, didinti savo galią. Prasidėjo „didysis perkrovimas“, vertybių peržiūrėjimas kartu su pokyčiais visoje visuomenėje bei ekonomikoje. Technokratiniai imperatyvai tapo privalomi ir dėl klimato pokyčių. Visuomenę bandoma pakeisti iš pagrindų. 

      Bioetika besiremiantys technokratai netiki Hipokrato priesaika, kuri griežtai draudžia abortus ir eutanaziją bei bet kokį kenkimą žmogaus sveikatai. Tyrimų duomenimis, Hipokrato priesaikos laikosi vos 13 procentų gydytojų. Tai ir kelia siaubą, ir verčia rimtai susimąstyti. 

      Viskas gali dar pablogėti. Jau dabar matome, kad finansinės institucijos spaudžiamos nedaryti verslo su nepalankiomis pramonės šakomis, tokiomis kaip ginklų gamintojai ar mažmenininkai. O kas, jei bankai būtų panašiai sėkmingai spaudžiami nedaryti verslo su grupėmis, kurios pasisako už „reprodukcinių laisvių“ ribojimą arba kurios priešinasi transseksualų propagavimo darbotvarkėms ar kitoms socialiai teisingoms darbotvarkėms? Tai ne tik gali įvykti, bet ir jau vyksta. Pažiūrėkite, kas vos neatsitiko kepėjui iš Kolorado valstijos, kuris atsisakė sukurti tortą tos pačios lyties asmenų vestuvėms. Prireikė JAV Aukščiausiojo teismo sprendimo, kad jį išgelbėtų nuo pražūties. 

      Didėjant tarptautinės technokratijos galiai ir įtakai – nuo privalomos COVID politikos įvedimo iki utilitarinių požiūrių į bioetikos klausimus perėmimo, heterodoksiškų nuomonių ir požiūrių komunikavimo slopinimo – tampa kaip niekad sudėtinga „pareikšti savo argumentus“. Tačiau tai nereiškia, kad turėtume leisti, jog demokratinius principus valdytų ekspertai. Aleksandras Solženicynas, didysis sovietų disidentas, rašė tai, kas aktualu ir dabar: „Ar reikėtų atkreipti dėmesį, kad nuo seniausių laikų nykstanti drąsa buvo laikoma pabaigos pradžia?“ 

      Aukščiau aprašyto tipo technokratija gali būti sėkminga tik tada, kai ji yra primesta bailiems žmonėms. Jei gyvybės šalininkų judėjimas ką nors įrodė, tai tai, kad jo aktyvistai nėra bailiai. Žinoma, tai nereiškia, kad reikia elgtis neapgalvotai, tačiau šioje bręstančioje krizėje nenusileiskime gyventi kaip laisvi vyrai ir moterys, nepaisant galimų išlaidų, – ir tai apima pasipriešinimą ekspertų primetamoms tarptautinėms taisyklėms. Nes jei kada nors toks autoritarizmas įsitvirtins, jį pakeisti bus beveik neįmanoma.

      Šaltinis

      Tai yra autoriaus nuomonė, už kurios turinį minfo.lt neatsako.

      Skaityti komentarus

      kEMlzpAX 2022 21 01 11:53

      555

      0
      0
      Atsakyti

      Komentuoti gali tik registruoti vartotojai