°C
      2024 04 19 Penktadienis

      ​Dėl jūsų knarkimo besiskundžiantis partneris. Ką daryti?

      Nuotrauka: Pixabay

      Autorius: Greta Undžytė
      2018-03-18 21:00:00

      Dažniausiai ir garsiausiai knarkiama miegant ant nugaros – kvėpavimo takai susiaurėja dėl gravitacijos.

      Naktį nė karto neprabundate, tačiau kiekvieną rytą girdite savo partnerio ar visų šeimos narių skundus, kad dėl Jūsų knarkimo jie eilinį kartą negalėjo išsimiegoti? Bandote tai nuleisti juokais ir pasiūlote jiems įsigyti ausų kištukus? O gal iš tikrųjų reikėtų susirūpinti savo sveikata ir išsiaiškinti kokia Jūsų knarkimo priežastis?

      Įkyrus knarkimo garsas kyla dėl turbulentiškos oro tėkmės per susiaurėjusius kvėpavimo takus, sukeliant aplinkinių minkštųjų audinių vibracijas. Problema gali slypėti nosyje, minkštajame gomuryje ar gerklėje, tačiau priežasčių sąrašas neapsiriboja vien anatominiais žmonių skirtumais. Nuolat užgulusi nosis ar dėl alergijos sezono metu atsirandantys simptomai trukdo miego metu kvėpuoti pro nosį. Knarkimo priežastimi, ypač vaikams, gali būti padidėjusios tonzilės. Alkoholio vartojimas skatina gerklės raumenų atsipalaidavimą, todėl kvėpavimo takai dar labiau susiaurėja.

      Labai svarbu netgi tai, kaip Jūs miegate. Dažniausiai ir garsiausiai knarkiama miegant ant nugaros – kvėpavimo takai susiaurėja dėl gravitacijos. Kartais tiesiog pakeitus miego pozą (miegant ant šono) knarkimas visai išnyksta.

      Nepaisant ilgalaikio knarkimo ir nešalinant jo priežasčių, ilgainiui galite pradėti justi ir tam tikrus simptomus dienos metu: mieguistumą, gali būti sunku susikoncentruoti, ypač padidėja rizika užmigti atliekant monotonišką veiklą (skaitant, žiūrint televizorių, vairuojant). Taip pat gali būti sunku mokytis ir įsisavinti informaciją, tai ypač aktualu vaikams. Galimi ir elgsenos pokyčiai: susierzinimas, pyktis, agresijos protrūkiai. Padidėja ir širdies ir kraujagyslių ligų rizika, dažnai stebimas padidėjęs kraujo spaudimas.

      Norėdami sukontroliuoti šį nemalonų reiškinį galite išmėginti kelis gyvenimo būdo pakeitimus. Jeigu Jus kamuoja viršsvoris – atsikratykite papildomų kilogramų. Nevartokite alkoholio. Gydykite užgulusią nosį, rinkitės tam tinkamus purškalus, o jeigu Jus kamuoja alerginė sloga – nepamirškite priešalerginių vaistų. Stenkitės nemiegoti ant nugaros, pripraskite miegoti ant šono. Jeigu šios priemonės Jums nepadeda, kreipkitės į gydytojus, kurie nustatys tikslią Jūsų knarkimo priežastį ir suteiks informacijos apie įvairias gydymo galimybes. Atsikračius knarkimo Jums padėkos ne tik jūsų šeimos nariai, bet ir pats jausitės žymiai geriau.

      Skaityti komentarus