°C
      2024 04 25 Ketvirtadienis

      Frankincenso naudojimas gali sumažinti nerimo ir depresijos simptomus

      Nuotrauka: Pixabay nuotr.

      2020-02-29 09:00:00

      Auksas, smilkalai ir mira... Turbūt esate girdėję šiuos pavadinimus anksčiau, tiesa? Tai buvo dovanos, kurias Trys karaliai atnešė kūdikėliui Jėzui jo gimimo dienos proga. Visi žinome, kad auksas yra vertingas, bet galbūt yra ir dar kitų mineralų, kurie yra išties naudingi. Frankincensas ilgą laiką buvo vadinamas magiška, mistine medicinos priemone, kurią tūkstantmečius metų naudojo daugelis senovės pasaulio kultūrų. Tad šiame straipsnyje apžvelgsime vaistines frankincenso savybes.

      Frankincensas yra dervinė sula, randama Boswellia medžiuose, kurie auga Arabijos pusiasalio pietinėje dalyje. Derlius nuimamas tam tikru metų laiku, medžiai yra kruopščiai nupjaunami specialiais peiliais ir iš jų kamienų išbėga syvai. Sula yra džiovinama saulėje tol, kol yra paruošiama naudojimui.



      Frankincenso naudojimo priešistorė

      Frankincensas buvo naudojamas medicinoje įvairiems negalavimams gydyti. Dažniausiai buvo gydomi artritas ar žarnyno sutrikimai, taip pat astma. Be to, frankincensas buvo naudojamas burnos ertmės higienai užtikrinti. Turbūt labiausiai dominantis šiuolaikinę vakarietišką visuomenę yra psichoaktyvusis šios ypatingos dervos poveikis. Tyrimai atskleidė, kad smilkalų deginimas gali padėti ir palengvinti nerimo ir depresijos simptomus.



      Ką apie frankincenso naudojimą atskleidė moksliniai tyrimai?

      Tyrime, kurį atliko tyrėjų grupė iš Jono Hopkinso universiteto ir Hebrajų universiteto Jeruzalėje paaiškinama, kaip deginant dervą gautą iš Boswelli medžio suaktyvinami tam tikri jonų kanalai, esantys smegenyse, siekiant palengvinti depresijos ir nerimo simptomus. Tai gali paaiškinti, kodėl Romos imperatorius Neronas savo meilužės laidotuvėse sudegino visų metų derlių.

      „Nepaisant informacijos aprašytos senuosiuse tekstuose, Bosweilla sudedamųjų dalių psichologinis aktyvumas nebuvo aiškiai ištirtas“, - teigė vienas iš tyrimo bendraautorių Raphaelis Mechoulamas. „Mums pavyko nustatyti, kad smilkalų acetatas, kuris yra Boswellia dervos sudedamoji dalis, sumažina nerimą ir padeda kovoti su depresija.“



      Tyrėjai pelėms tyrinėti naudojo smilkalų acetatą, kad nustatytų jo psichoaktyvų poveikį. Šis atrastas junginys smarkiai paveikė tas smegenų dalis, kurios yra atsakingos už emocijų raišką. Suleista injekcija suaktyvino baltymą, vadinamą TRPV3, kuris yra susijęs su gebėjimu suvokti šilumą.

      „Tyrimai, kaip veikia šie psichoaktyvūs vaistai, padėjo suprasti šiuolaikinę neurobiologiją. Atradimas, kad išgrynintas smilkalų acetatas veikia specifines smegenų dalis, taip pat turėtų padėti lengviau suprasti įvairių nervų sistemos ligų priežastis. Šis tyrimas pateikia biologinį tūkstantmečio senumo dvasinių praktikų, vykusių per tam tikrą laiką, paaiškinimą - smilkalų deginimas tikrai padeda atsipalaiduoti ir pasijusti geriau“ – sakė „The FASEB Journal“ vyriausiasis redaktorius Gerald Weissmann.


      Ar tai gali būti naudinga Jums?

      Nors tyrimas buvo atliktas su pelėmis, kurių organizmas tikrai nėra panašus į žmogaus, tačiau daugelyje religinių tekstų teigiama, kad ši ypatinga derva turi poveikį smegenims. Svarbu paminėti tai, kad tinkamai naudojant ši medžiaga niekaip negali pakenkti. Dažniausiai frankincenso galima nusipirkti sveiko maisto parduotuvėse ir tose vietose, kur yra parduodami smilkalai, kristalai, šalavijai ar kitokios žolelės. Taip pat frankincensas gali būti parduodamas kaip eterinis aliejus. Jį galima naudoti įlašinant kelis lašus į oro difuzorių. Tokiu būdu pajusite maloniai kvepiantį aromatą, o taip pat pagerinsite nuotaiką, sumažinsite nerimą ir galbūt Jūsų veide net nušvis šypsena.

      Skaityti komentarus