°C
      2024 04 19 Penktadienis

      Šioje futuristinėje ligoninėje gamta - vienas iš gydymo būdų

      Nuotrauka: Khoo Teck Puat Hospital nuotr.

      2019-08-18 08:00:00

      Pirmas dalykas, kuris ateina į galvą, kai pagalvojame apie ligonines greičiausiai nebus žydintys sodai ir žaluma, tačiau Khoo Teck Puat ligoninė Singapūre keičia šį požiūrį.

      Khoo Teck Puat ligoninė skiria daug dėmesio pacientų sveikatos ir psichikos priežiūrai. Nepriklausomai nuo to, ar ligonis susirgo dėl pakankamos priežiūros nebuvimo, mitybos, gyvenimo būdo ar stagnacijos, kuri virto liga, svarbu, kad mes į šią industriją (sveiktos priežiūros) žvelgtume, kaip į svarbiausią žmonijos tobulinimo įstaigą.

      Žaluma gydo

      CPC korporacijai, Singapūre įsikūrusiai dizaino firmai, buvo skirta užduotis sukurti ligoninę, kuri mažintų lankytojų kraujospūdį. „Kaip mes įvykdėme šį iššūkį ir privertėme ligoninę pakeisti įvaizdį, skaniai kvepėti ir atrodyti it ne ligoninė?“, - kalbėjo ’ Jerry Ong Chin-Po, architektas, kuris dirbo šiame projekte. „Mes nusprendėme, jog geriausia būdas būtų į ligoninės erdvę įnešti gamtos.“

      Ligoninė, kuri atsidarė metais ir šiuo metu aptarnauja 800,000 šiaurinio Singapūro gyventojus, užgožė vaistų ir chemikalų kvapus, pasitelkdami daugiau kaip 700 rūšių kvepiančių augalų. Laukiamajame įvairių aparatų garsus nustelbia paukščių čiulbėjimas. Ir vietoje to, kad vaikščiotumėte baltais, steriliais koridoriais, pacientai, sveikatos priežiūros specialistai bei drugeliai iš vienos vietos į kitą keliauja tiltais apsuptais žalumos.

      Singapūre medicininės paskirties pastatai turi skirtingų lygių palatas (taip šalis gali teikti pigias sveikatos priežiūros paslaugas). Kai kurios yra privačios ir turi oro vėdinimo sistemas; kitos talpina iki 5 lovų ir kliaunasi natūraliu vėdinimu. Tam, kad visi pacientai jaustųsi patogiai, nepriklausomai nuo to, kiek jie moka, Jerry Ong Chin-Po komanda vėl pasitelkė gamtą. Jie įstatė naujus langus, kurie gali atsidaryti plačiau – taip daugiau oro patenka į vidų ir visi pacientai gali matyti žalumą.

      Per pietus pacientai valgo organinį maistą, auginamą didžiuliuose soduose, esančiuose ant stogo, o kiekvienas pirmadienis – pirmadienis be mėsos tuomet pacientų lėkštės būna pripildytos vaisių ir daržovių. „Mes visuomet pabrėžiame gydančios aplinkos svarbą“,- sakė Jerry Ong Chin-Po. „Tai svarbu ne tik pacientams, bet ir sveikatos priežiūros specialistams.“

      Tai gamtos ir bendruomenės gydomosios galios.

      Taigi kitas svarbus klausimas – ar visa žaluma, bendruomenė ir natūrali šviesa padeda pacientams pasveikti greičiau? Jerry Ong Chin-Po teigia, nors kol kas nėra pakankamai įrodymų, jog pacientai vertina ligoninės unikalų dizainą ir yra pasiryžę mokėti daugiau, kad pakliūtų čia.

      Taip pat kai kurie tyrimai rodo, kad žaluma ir natūrali šviesa padeda atsigauti po ligos. Viena 2008 metų studija rado, kad pacientų, kurių palatose buvo augalų, kraujospūdis buvo žemesnis, jie taip pat juto mažesnį skausmą, nerimą ir išsekimą nei tie, kurių palatose augalų nebuvo. Dar vienas 1984 metų tyrimas padarė išvada, jog palata su langu į gamtos kraštovaizdžius, padėjo pacientams greičiau atsigauti po operacijų. Yra įrodymų, rodančių, jog pacientai, kurie už gydymo įstaigos ribų laiką leidžia gamtoje, rečiau serga 2 tipo cukriniu diabetu, kardiovaskulinėmis ligomis bei jaučia mažiau streso.

      Nota Bene

      Kai vis daugiau žmonių aplink mus serga, svarbu ieškoti alternatyvių gydymo būdų. Tai gali būti holistiniai metodai, alternatyvūs ar paprasčiausiai pati gamta. Mes iš prigimties esame gamtos mylėtojai ir nors dabartinė visuomenė vis dažniau pamiršta lankytis gamtoje ir susilieti su ja, tačiau tai ilgo gyvenimo šioje planetoje paslaptis.

      Juk Saulė pats geriausias vitamino D šaltinis, o deguonį, kuriuo kvėpuojame, gauname iš augalų, taigi, mes esame skolingi gamtai.

      Nepamirškite skirti laiko gamtai, kad atsigautų ne tik mūsų siela bet ir kūnas. Ši ligoninė tik pradžia, primenanti apie rūpinimosi savimi svarbą.

      Skaityti komentarus