°C
   2021 07 25 Sekmadienis

   Aidas Gedvilas: Ar rezoliucijomis sprendžiamos problemos?

   Nuotrauka: BNS nuotr.

   Autorius: Aido Gedvilo Facebook įrašas
   2021-07-21 15:00:00

   Žinote, jei Baltarusijoje vyktų karas ir jų piliečiai bėgtų pas mus, kaip kaimynus – klausimų nekelčiau, tačiau...

   Kaip sakoma, mušk savus, kad svetimi bijotų (prisimenant lockdown‘ą). Tiesa, nepanašu, kad svetimi labai bijotų šios Vyriausybės, kaip tik atvirkščiai – atrodo, kad dėl tokios švelnios politikos tarp emigrantų jau sklinda gandai, kad Lietuva jiems yra rojus, todėl jie ir migruoja čia šimtais per dieną, tuo tarpu savi ir toliau mušami...

   Jei jau kolega Nacionalinio gynybos ir saugumo komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas siūlo „dirbti kartu“, tai noriu paaiškinti kaip aš tai įsivaizduoju:
   - Ne iš tribūnos „lozunguojant“, o dalinantis operatyvia informacija, kviečiant į pasitarimus ne tik LR Seime, bet ir Vyriausybėje. - Esame tokiame dugne, kai politinė priklausomybė neturi turėti reikšmės ir ne tik Gerb. Laurynas tai turi suvokti, bet ir jo kolegos. Kaip sakoma, vienas lauke ne karys... - Laikas suprasti, kad gyventojai nesijaučia saugūs ir veiksmai nėra adekvatūs.

   P.S. Laukiu kvietimo, kad parodytume Tautai, kad ne žodžiais, o darbais...

   ---
   PIRMININKO TEIGIMU, LOCKDOWN‘O DĖKA „BUVO GELBĖJAMOS GYVYBĖS“?

   Leiskite priminti, kad dėl tokių itin drastiškų ribojimų:

   - pernai kraujotakos sistemos ligos sudarė 52,7 proc. visų mirties atvejų, o mirtys nuo COVID-19 – 5,2 proc. (remiantis Higienos instituto duomenimis). Dar vienas neraminantis skaičius – mirčių nuo kraujotakos sistemos ligų atvejai namuose. Palyginti su užpernai, 2020 m. pabaigoje mirusiųjų namuose skaičius išaugo net 90 proc. Per karantiną žmonės tiesiog gerokai rečiau lankėsi pas kardiologą ir šeimos gydytoją.

   - Bolonijos mokslininkai, ištyrę mirštamumo nuo Covid-19 ir perteklinių mirčių santykį 67 pasaulio šalyse, nustatė, kad Lietuva užima gėdingą 6 vietą. 2020 m. vasario 26 d. – gruodžio 31 d., Lietuvoje mirštamumas nuo Covid-19, tenkantis 100 000 gyventojų buvo 62,26, o perteklinių mirčių skaičius, tenkantis 100 000 gyventojų, siekė 216,84. Tuo tarpu Švedijoje, kur lockdown‘ų nebuvo, ir vienų, ir kitų mirčių skaičius vienodas ir siekė šiek tiek virš 80. Tai kaip mes ten saugojome gyvybes?..

   - paaugliai, bandę kelti prieš save ranką, netelpa psichikos sveikatos skyriuose. Kas atsakys už kovidinių vaikų ir paauglių kartą?
   Tai tik keli pavyzdžiai bendram vaizdui susidaryti, tačiau manau, kad situacija pakankamai apgailėtina...

   Skaityti komentarus