°C
   2022 06 25 Šeštadienis

   Algimantas Rusteika: Susipažinkim su nauju bukalaurų planu

   Nuotrauka: Minfo koliažas

   Autorius: Algimantas Rusteika
   2022-06-23 15:00:00

   Susipažinkim su nauju bukalaurų planu. Seime įregistruoti Šaulių sąjungos, Karo tarnybos ir Vidaus tarnybos statuto įstatymų pakeitimai. Visada, kada keičiamas įstatymas, Seimo duomenų bazėje pateikiamas palyginamasis variantas, t.y. atskirame dokumente nurodoma, kas keičiama, kad piliečiai galėtų žinoti apie planuojamas permainas.

   Šaulių sąjungos įstatyme jokio palyginamojo varianto nepateikiama. Pateikiamos ne pataisos, kur konkrečiai nurodoma, kas keičiama, o visas ilgas ilgas naujas įstatymo tekstas, kad piliečiai negalėtų sužinoti apie planuojamas permainas. Tenka atsidaryti abu tekstus ir lyginti pačiam. Taigi pažiūrėkime, kas ateina, nes tų pataisų nedaug.


   Permaina Nr.1 - Lietuvos šaulių sąjungos vadą skiria, atleidžia, nušalina, kontroliuoja ir apdovanoja nebe Krašto apsaugos ministras, o Vyriausybė. Klausimas su Krašto apsaugos ministru pagal įstatymą nėra net derinamas.

   Permaina Nr.2 - Lietuvos šaulių sąjungos vadas skiriamas ne trejiems, o ketveriems metams.

   Permaina Nr.3 - Lietuvos šaulių sąjungos vadas yra pavaldus ne Krašto apsaugos ministrui, kaip buvo iki šiol, o Vyriausybei.

   Permaina Nr.4 - šauliai turi teisę naudoti ne tik šaunamuosius ginklus ir specialiąsias priemones, bet ir PRIEVARTĄ taip, kaip ji apibrėžta Policijos įstatyme.

   Permaina Nr. 5 - Lietuvos šaulių sąjungos statutą tvirtina ne Krašto apsaugos ministras, o Vyriausybė.

   Permaina Nr.6 - policijos vadovaujami šauliai gali naudoti prievartą, specialiąsias priemones ir šaunamuosius ginklus prieš piliečius.

   Permaina Nr.7 - galima įeiti į gyvenamąsias patalpas ne tik sulaikant nusikaltėlį, bet ir NUSIKALSTAMĄ VEIKĄ GALIMAI PADARIUSĮ ASMENĮ, t.y. pas bet ką, kas pasirodys įtartinas ar nepatiks.

   Dabar pateikiu vertimą į lietuvių kalbą:

   Lietuvos šaulių sąjunga iš grynai karinės, savanoriškos piliečių struktūros, skirtos ginti valstybei karo atveju, reorganizuojama, įtraukiant papildomas funkcijas, būdingas policinei struktūrai, skirtai piliečių pasipriešinimui slopinti karinėmis, letaliomis priemonėmis.
   Sąjunga išvedama iš Krašto apsaugos ministerijos pavaldumo, kuris absoliučiai būtinas veiksmų koordinavimui ir vadovavimui iš vieno centro karo atveju ir perduodama tiesiogiai Vyriausybei.

   IŠVADA. Konservatoriai Vladimiro Putino pavyzdžiu (kaip visada) kuria Nacionalinę gvardiją savo valdžiai išsaugoti, pavaldžią asmeniškai tiesiogiai I.Šimonytei ir nepriklausomą nei nuo Krašto apsaugos ministerijos, nei nuo Prezidento.
   Tai gal, ponai, iškart steikit privačią VAGNER kariuomenę?

   Beje, šios struktūros naujai paskirta vadovybė eis pareigas dar ir pusę kitos Seimo kadencijos - savanorių maišto pakaunėje pavyzdžiu, esant nepalankiems rinkimų rezultatams, karo ar pačių sukeltų neramumų pretekstu bus labai patogus įrankis.

   Skaityti komentarus

   Istorine paralele 2022 23 06 05:59

   Zymiai tiksesnis palyginimas - ne su Rusijos WAGNER, o su naciu SS. Jeigu kas nezino, Treciojo Reicho laikais reguliarioji nacistines Vokietijos kariuomene buvo Wermachtas (sudarytas is sausumos, juru bei oro kariniu pajegu), o tuo tarpu SS buvo savanoriska karine struktura, sutraukusi i savo gretas fanatiskus fiurerio remejus, ivairaus plauko padugnes, kurios visais istoriniu kataklizmu laikais visuomet iskyla pavirsiun kaip shudai. O specialusis SS padalinys Gestapo buvo is rinktiniu padugniu sukomplektuota slaptoji policija. Ar neakivaizdi istorine paralele su nudiena?...

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai

   Geroves valstybe 2022 23 06 11:21

   Kiekvienam mieste yra slyksciausias veikejas norintis apsivilkti karine uniforma, tai cia tas runkelis dabar vaikscios ir nurodines kaip, ka, kur veikti? :D Tas apsibezdejes veikejas neturintis karinio pasiruosimo?

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai