°C
   2021 03 07 Sekmadienis

   Artūro Žukausko diktatūra: Stambulo konvencijos oponentų į posėdžius nekvies

   Nuotrauka: bernardinai.lt nuotr.

   Autorius: respublika.lt
   2021-02-23 17:00:00

   Šią savaitę vykusiame Seimo Švietimo ir mokslo komitete atsiskleidė tikrasis komiteto pirmininko, buvusio VU rektoriaus Artūro Žukausko veidas. „Laisvės partijos“ atstovas, vadovaujantis Švietimo ir mokslo komitetui, stokoja elementarios kultūros ir netgi pasižymi diktatorišku valdymu. Kolegei parlamentarei pasiūlius į komitetą pakviesti dėl lytinio ugdymo mokyklose suinteresuotas organizacijas, pirmininkas atrėžė: „Aš nežadu kviesti žmonių, kurie žviegia, kad negalima tvirtinti Stambulo konvencijos.

   Tokie žodžiai pirmininkui išsprūdo šią savaitę planuojant posėdžio darbotvarkę. Joje numatyta atlikti sveikatos, lytiškumo ugdymo ir rengimo šeimai programos parlamentinę kontrolę. Dėl šios programos komitetas yra sulaukęs įvairių organizacijų kreipimųsi. Komiteto narė Asta Kubilienė pasiūlė į posėdį pakviesti šias organizacijas: „Siūlyčiau pakviesti bent tas organizacijas, kurios rašė raštus. Norėtųsi, kad tai būtų vertybinė diskusija ir šis klausimas būtų išnagrinėtas išklausius kuo daugiau nuomonių. Norėtųsi, kad būtų pakviestos nevyriausybinės organizacijos, nes žinome, kad pagal Konstituciją tėvai turi teisę auklėti vaikus pagal savo vertybes.“

   Tačiau komiteto pirmininkas A. Žukauskas, žinodamas, kad posėdis yra transliuojamas tiesiogiai ir jį gali stebėti visi norintieji, kolegei atsakė žodžių per daug nerinkdamas: „Gerai, mes pakviesime, bet ne visus. Aš nežadu kviesti žmonių, kurie žviegia, kad negalima tvirtinti Stambulo konvencijos.“ Pirmininkas pareiškė, kad kalbėti su tokiais žmonėmis yra tas pats, kas kalbėti su plokščios žemės šalininkais. „Pažiūrėsime, kas tikrai tas vertybes gina ir ką jie ten siūlo“, - sakė A. Žukauskas.

   Komiteto narė A. Kubilienė nesutiko: „Tai yra jūsų nuomonė ir jūs neturėtumėte jos primesti komitetui.“

   A. Žukauskas nenusileido: „neketinu suteikti tribūnos Stambulo konvencijos kritikams, kurie greičiausiai jos nėra nė skaitę“. Pirmininkui A. Kubilienė atsakė, nepritarianti Stambulo konvencijai: „esu ją perskaičiusi ir išsinagrinėjusi, tačiau taip pat jai nepritariu.“

   „Na, gerai, jūs ir kvieskit", - priremtas kolegės argumentų, galiausiai nusileido pirmininkas A. Žukauskas.

   Toks buvusio VU rektoriaus nepraustaburniškumas neliko nepastebėtas. Įsimintina A. Žukausko citata socialiniame tinkle pasidalijo patriotinio jaunimo sambūris „Pro Patria". Įrašas tuojau pat pradėjo sklisti internete, pasipylė neigiami internautų komentarai. Deja, platesnio dėmesio toks Seimo komiteto pirmininko elgesys viešojoje erdvėje nesulaukė, jo nepuolė cituoti ar smerkti ir didieji interneto portalai.

   Visą A. Žukausko pasisakymą išgirskite paspaudę čia.

   Justina Kabakaitė-Gafurova

   Skaityti komentarus