°C
   2020 08 13 Ketvirtadienis

   Aurimas Guoga: Gėjų teisės ar privilegijos?

   Nuotrauka: Minfo koliažas

   Autorius: Aurimo Guogos Facebook įrašas
   2020-07-15 15:00:00

   Po parado žiniasklaida vis įkyriai kartoja, kad visa tai neva dėl gėjų teisių. Galima pagalvoti, kad jie beteisiai.

   Tačiau kokių teisių jie neturi, kurias turi kiti? Gal jiems išduodamas pasas su specialia žyma, neleidžiančia gauti visų medicinos paslaugų? Negali ko tai nusipirkti? Gal jiems draudžiama atsisėsti miesto autobuse?


   Jie patys aiškina, kad šiuo metu jie neturi teisės susituokti, kad neva čia slypi didelė diskriminacija. Tikrai? Ar kada girdėjote, kad kam civilinės metrikacijos biuras kam nors atsisakytų įforminti santuoką nes atsirado duomenų, kad jie gėjai ar lesbietės?

   Visi gali įforminti santuoką - tik rask kas su tavim norės tuoktis. Tačiau jei nueisite į CM skyrių ir paprašysite jus sutuokti su kaimynystėje esančia pieva, jums bus atsakyta tai padaryti, nes jūsų pageidavimas prasilenkia su santuokos, šeimos samprata. Lygiai taip pat negalėsite savo darželinuką dienomis vesti į Geologinių tyrimų institutą nes jūsų nuomone ten yra vaikų darželis.

   Jeigu labai įkyrautumėte ir žmonės neapsikentę jums pradėtų daryti tokias išimtis, tai būtų ne jūsų teisių, o privilegijų iškovojimas. Teisės nuo privilegijų skiriasi tuo, kad teisės galioja visiems, o privilegijos yra kokios tai specialios galimybės žmogui ar grupei kurių neturi kiti.

   Pavyzdžiui, jeigu jus sutuoktų su pieva, tai visuomenėje niveliuotų šeimos sampratą ir per tai pasiryžimą vykdyti šeimynines pareigas; jeigu institutas privalėtų įsileisti jūsų vaiką ir jį prižiūrėti darbo valandomis, tai niveliuotų jų kaip mokslininkų autoritetą ir galimybes atlikti savo darbą. Vadinasi, tokių "teisių" suteikimas grubiai pažeidžia kitų teises.

   Taigi šiandien gėjai ir lesbietės turi visas teises kaip ir kiti, tačiau jie nori privilegijų. Svarbiausia jų - jie nori privilegijos nurodinėti visuomenei kas yra šeima, kas yra tėvai, ką apie tokius pamatinius dalykus kalbėti vaikams. Tai neįtikėtinos, įžūlios privilegijos, kurias suteikus kiti būtų ne šiaip pažeminti, o tiesiog suniekinti.

   Skaityti komentarus

   Ieva 2020 16 07 05:51

   Puikiai ir logiškai paaiškinta. Tik kad gėjai turbūt neskaitys....

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai

   Anno 2020 18 07 08:45

   Galėjo autorius bent be klaidų parašyti. Gėda, jog tokius primityvius tekstus pradėjote publikuoti

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai

   Vilė 2020 19 07 08:38

   "Brendas" Santuoka ir Šeima užimtas. Kitokiems santykiams įteisinti turėtų būti ir kitokios sutartys. Ar įstatymai neleidžia sudaryti bendro ūkio vedimo, ar tarpusavio pagalbos sutarties? Laisvės ribos yra kito žmogaus laisvė. Tolerancija reiškia pakantumą, ne nuolankumą. Būkim tolerantiški. Tai reiškia , kad jei man nepriimtina - aš nereaguoju, bet tuo pačiu ir nesileidžiu, kad liptų man ant galvos. Ekshibicionizmas yra iškrypimas , nepriklausomai nuo žmogaus seksualinės orientacijos.

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai