°C
   2021 10 23 Šeštadienis

   Aurimas Guoga: Kelias į vergovę

   Nuotrauka: Aurimo Guogos asm. nuotr.

   Autorius: Aurimo Guogos Facebook įrašas
   2021-10-14 15:00:00

   Šios temos pavadinimą paėmiau iš austrų ekonomisto klasiko Friedricho Hayeko, taip pavadinusio savo knygą. Toje knygoje Hayekas išdėstė kaip viltis kad valstybė tau ką nors duos ir kaip nors tave parems baigiasi tavo pavergimu. Labai naudinga paskaityti tiems, kurie išganymo tikisi suremontuojant valstybę.

   Tačiau kelių į vergovę yra ne vienas. Parodysiu kitą, dar patikimiau pavergiantį.

   Atkreipiau dėmesį, kad baudžiauninkas mūsuose gyveno slogų ir beviltišką gyvenimą, tačiau iki valios galėjo varyti ant žydų. Panašiai ir šiandien arabai - visa kur neišsikapsto iš diktatūros, bet ant žydų gali varyti kiek telpa. 


   Taigi vergai gali kiek tinkami varyti ant laisvųjų. Beraščiai ant išprususių. Tamsieji ant šviesiųjų.

   O kas būtų, jei antisemitizmas iš pat pradžių būtų buvęs uždraustas?

   Tokiu atveju baudžiauninkas veikiausiai nebūtų tapęs baudžiauninku, nes judaizme yra daugiau nei pakankamai atsvaros kad šios įtakos pasekėjas nepatektų į vergiją. Žinia, žydas ir vergas, jei pamiršime apie Egipto nelaisvę, yra labai tolimi vienas kitam dalykai.

   Tai mane nuvedė prie išvados, kad užsikrėsti patyčiomis yra kelias į beviltišką vergovę.

   Komunistinėje okupacijoje tie kas norėdavo tapti fanatišku režimo įrankiu pirma turėdavo persiimti neapykanta lietuvybei. Tada, pats būdamas slunkius ir girtuoklis, galėdavo siaubti ūkininkus ir mokytojus. Tačiau kad galėtum tai aistringai daryti, pirma turėdavai tapti patyčininku.

   Mūsų laikais patyčios grįžta su trenksmu. Jeigu persiimi patyčiomis gerb. P.Gražuliui, tampi kuoktservatorių orka. Jie neregėtais mastais išvaginėja šalį, uždėjo visiems antsnukius, o tau viskas tinka ir patinka. 


   Jeigu leidiesi į patyčias gerb. D. Kepenio atžvilgiu, tuomet sudie sveikatėle. Tampi farmamafijos tranu, padedi jiems nusiaubti žmonių sveikatą, panaikinti konstitucines laisves prisidengiant medicina.

   Ir taip toliau ir panašiai. Patyčios yra patikimas kelias į beviltišką vergovę.
   Kartą manęs Markas Zingeris, Gaono muziejaus direktorius, retoriškai paklausė:

   - Ir jums (lietuviams) prireikė kelių šimtų metų kad susiprastumėte pasimokyti iš žydų?

   Į tai atsakiau, kad kol kas susiprato tik mažuma, tačiau neabejoju kad tokių rasis vis daugiau. Tas išsipildė.

   Tai liudija kokia beviltiška vergija, į kurią patenki per patyčias. Kaip sunku iš jos išsikapstyti.

   Šiandien gausybė susileidusių naikinantį preparatą tirta ir nepaliauja kosėti, tačiau beveik visi kaip vienas kartoja: tai ne kovydas, čia tikrai ne nuo skiepo.

   Sergamumas pramušė bet kokias lubas, tačiau jie ištikimai palaiko Dulkį ir taikosi tą preparatą suleisti jo dar išvengusiems.

   Štai jums ir patyčių sukeltos vergijos galia par excellence.

   Skaityti komentarus

   Aida 2021 15 10 12:43

   Ponas A.Guoga, kokio amziaus buvote tarybiniais laikais? Ar is pastales jau buvote islindes? Ne Jums postrigauti apie tarybinius laikus ir apie tai kas ir kaip elgtis buvo verciamas. Kaip batu pora: nusisnekanti ir kliedinti rusofobe Lago ir Jus. Nedaro Jums garbes kalbejimas apie tai, ko nezinote, nematete ir nesuprantate.

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai