°C
   2020 12 03 Ketvirtadienis

   Aurimas Guoga: Teisinė padėtis rinkimų kovoje 11 16

   Nuotrauka: Minfo koliažas

   Autorius: Aurimo Guogos Facebook įrašas
   2020-11-17 19:00:00

   Per savaitgalį teisiniame fronte padėtis žinoma smarkiai nepasikeitė, todėl naujienų nedaug.

   Išaiškėjo nauja Trampo komandos taktika - apskambinti balsavusius paštu ir paklausti trijų dalykų: ar jie užsakė balsavimo biuletenį, ar gavo ir ar išsiuntė rinkimų apylinkei?

   Trampo komanda surinko keliasdešimt savanorių, taip pat pasamdė kelis skambučių centrus, kad apklaustų ginčijamų valstijų (Vajomingas, Mičiganas, Pensilvanija, Džordžija, Arizona ir Nevada) paštu balsavusius rinkėjus. 


   Kol kas apibendrintų duomenų neskelbia, tačiau per Fox News jau pasirodė interviu, liudijančiu kad tokio klastojimo būta. Išstojo Nashon Garret, sportininkas imtynininkas, besirengiantis olimpinėms žaidynėms. Paaiškėjo, kad jo vardu buvo balsuota Arizonoje, nors toje valstijoje per balsavimo laikotarpį jo nebuvo.

   Tuo tarpu leftistinė žiniasklaida mėgina nuvertinti šios veiklos svarbą ir atradimus pūsdama, kad tai su Baltaisiais rūmais susijusi iniciatyva. Supraskite, domėtis šios grupės atradimais nereikia, nes už jų juk stovi pats "neonacis" D.Trampas. 


   Aišku, Baideno rėmėjai taip ir mąsto - šie rinkimai gali būti kiek tik nori suklastoti, kad tik nebūtų išrinkas nekenčiamas Trampas! Čia ne mano teorinė išvada. 


   Mačiau interviu iš Niujorko gatvės, kur Baideno rėmėjai vienas po kito nedvejodami patvirtino, kad jiems nusispjauti į demokratiją ir rinkimų teisėtumą jeigu tai leistų nuversti D.Trampą. Štai kodėl Baideno komandą nedvejodamas vadinu perversmininkais.

   Jeigu Trampo komanda surenka pakankamai įrodymų dėl klastojimo kad tai pakeistų rezultatus bent trijose valstijose iš minėtų šešių (o tai labai tikėtina), tuomet galimi trys variantai:

   1. Teismai priskiria pergalę Trampui; Baidenas skundžia, bet galiausiai Aukščiausiasis teismas priima galutinį Trampui palankų sprendimą.

   2. Teismai priima sprendimą, kad dėl klastočių nebeįmanoma nustatyti kokia rinkėjų valia. Tokiu atveju JAV konstitucija numato, kad prezidentas bus išrinktas Atstovų rūmuose (Kongrese), kur kiekviena valstija gaus po vieną balsą. Šiuo metu respublikonai valdo 31 valstiją, demokratai 19. Taigi ir šiuo atveju baigtis ta pati.

   3. Teismas nutaria, kad įrodymų nepakanka, nors Trampo komanda mano kitaip. Šiuo atveju reikalas taip pat kelsis į Aukščiausiąjį teismą, kuris priims sąžiningą sprendimą.

   Kaip matote, jeigu D.Trampas iš tiesų surinks pakankamai įrodymų dėl demokratų klastojimo, jis tikrai bus patvirtintas sekančiai prezidento kadencijai.

   Skaityti komentarus