°C
   2021 11 27 Šeštadienis

   Aurimas Guoga: Veiksmingas pasipriešinimas šiandien

   Nuotrauka: Aurimo Guogos asm. nuotr.

   Autorius: Aurimo Guogos Facebook įrašas
   2021-10-22 15:00:00

   Valdžia reaguoja į vis augantį sergamumą ir vis daugiau uždarinėja. O kol valdžia viską paeiliui uždarinėja, žmonės ieškosi kaip pasigauti išganingą virusą. Mat tada būsi persirgęs ir galėsi gyventi be idiotiškų suvaržymų.

   Tokia padėtis bus geras įvadas į kaip sustatyti veiksmingą pasipriešinimą šiandien. Raktinis žodis - pasyvioji agresija.

   Geriausiai šios taktikos veikimą atskleidžia Prancūzijos ir Beneliukso okupacijos istorija. Kai naciai 1940 m. okupavo šias šalis, jie pasvėrė jų ekonomikos rodiklius ir automatiškai juos įtraukė į Reicho ūkio prognozes. 


   Netrukus okupuotų kraštų pramonės apimtys paslaptingai subliuško. Naciai su tiek pat darbo jėgos, tokiomis pat priemonėmis gaudavo tik trečdalį tankų kiek jų pagamindavo iki okupacijos. O ir kokybė jau buvo visai nebe ta. Tankai neretai sugesdavo lygioje vietoje, o mūšio lauke tai ne tas žodis kaip sugesdavo.

   Tas mums rodo kaip tvarkytis kai valdžia apsėsta fix idėjų ir prievartauja kad ir tu įsitrauktum. Kai naciai nugalėtiems prancūzams pasiūlė - taip kad negali atsisakyti - dalyvauti kovose už arijų rasės įsiviešpatavimą, prancūzai kalbomis ir gestais buvo už, o realiais veiksmais - kišinėjo pagalius į ratus..


   Taip ir kūrė naciams ginkluotę kad neaišku iš to buvo daugiau naudos ar nuostolio. Naciai taip ir nerado pasyviai agresijai veiksmingo priešnuodžio.

   Taip ir mes turime tvarkytis su kuoktservatorių okupacija. Iš pažiūros už, tačiau kai nusigręžia vis padeginėti jiems žemę po kojomis.

   Skaityti komentarus