°C
      2024 04 19 Penktadienis

      Dar viena priežastis, kodėl dabartinė koronaviruso „pandemija“ darosi vis labiau panaši į socialinės inžinerijos eksperimentą

      Nuotrauka: Pixabay nuotr.

      2020-05-20 18:00:00

      Kai kažkas Jums yra nuolat kartojama, tai gali reikšti, kad tokiu būdu siekiama Jus užmigdyti. Tačiau kartais vyksta priešingas efektas. Kartais dėl gaunamos nereikalingos informacijos viduje kyla jausmas, kad kažkas yra negerai ir kad gaunama informacija yra iš tiesų neteisinga.

      Koks yra motyvas?

      Vienas iš daugelio valstybių lyderių motyvų yra kuo daugiau žerti pagyrų sveikatos priežiūros darbuotojams ir skatinti visuomenę daryti tą patį. Padėkodamas kitiems, žmogus gali jaustis laimingas ir džiaugtis dėl to, ką atlieka gydytojai.

      Tačiau nuodugniau pažiūrėjus galima pastebėti, kad ši strategija yra taip plačiai naudojama šios pandemijos metu todėl, kad ji tuo pat metu paliečia visas temas, kurių informaciją valdžia nori perduoti naudodama savo viešus pasisakymus. Tiesą sakant, yra keletas socialinio programavimo metodų, kurie yra pakankamai galingi ir efektyvūs. Aptarkime keletą svarbių temų:



      Palengvina pandemijos sunkumą. Giriant kitus prieš auditoriją, kuri yra imli informacijai, kalbėtojas gali taip manipuliuoti auditorija, kad net nebus galima suprasti, jog mumis yra manipuliuojama. Kuo labiau mums piešiama, kad medikai yra didvyriai, tuo daugiau kyla pavojų mūsų pačių informacijos suvokimui. Nors gerų žodžių išsakymas savo kolegoms (kurie nėra valdžios dalis) tam tikra apimtimi leidžia mums jaustis gerai, mumyse iš tikrųjų sustiprinama baimė, kad šis virusas tvyro kažkur ore ir yra bet kada pasiruošęs mus „užpulti.“ Šioje baimės būsenoje esančią visuomenę yra daug lengviau kontroliuoti ir ja manipuliuoti.

      Teisėta Vakarų medicina. Klausykite, kaip kalbama apie medikus žiniasklaidoje: „Mūsų partneriai fronto linijose... drąsūs didvyriai, kovojantys fronto linijose.“ Kodėl vartojama sąvoka „Fronto linijos“? Kodėl sveikatos apsauga yra prilyginama „kovai“, tarsi vyktų tam tikras „karas“? Todėl, kad visa tai buvo svarbiausia Vakarų medicinos strategijai - priversti mus jausti, kad žmones užpuolė priešas - virusas. Viso šito reikia tam, kad mes pradėtume jausti, jog mūsų kūnas neturi reikiamų gynybos mechanizmų. Vakarų medicina iš esmės ignoruoja mūsų imuninės sistemos apsaugos galimybes. Kad suprastume, jog esame puolami, reikalinga apsauga, o gydytojų ir tyrinėtojų kurie yra studijavę Vakaruose armija yra vienintelė mūsų viltis. Žinoma, todėl netradicinė medicina, kurios pagrindas yra imuninės sistemos stprinamas yra seniai paženklinta kaip pseudomokslas.

      Vyriausybės valdžios stiprinimas. Pagerbti sveikatos priežiūros darbuotojus ir jų viduje veikiančią sistemą, valdžia iš tiesų sustiprina savo veiksmais tiesiogiai to nesakydama. Vietoj to vyriausybė yra vertinama kaip geranoriška viso proceso vadybininkė, „bendradarbiaujanti“ su tais medikais herojais sveikatos priežiūros sistemoje. Taigi, kai vyriausybė giriasi, kad „įnešė istoriškai dideles investicijas tam, kad smarkiai padidintų ligoninių pajėgumus“, ar Jūs plojate atsistoję? Gal turėtume klausti, ar visa šios vyriausybės ir medicinos sistemos partnerystė veikia taip gerai? Ar nevertėtų pamažu pradėti kalbėti apie sergančiųjų ligoninėse mažėjimą, o ne tik didėjimą? Argi neturėtų būti visi piliečiai sveikesni, užuot sirgę ir gydęsi įvairiais cheminiais preparatais, kaip pateikia statistiniai įrodymai?  


      Niekas netrukdys dirbti sveikatos priežiūros darbuotojams

      Tiesą sakant, jei jūs jau susipažinote su straipsniu, turbūt galite būti ramūs. Yra ir tokių, kurie tik perskaito antraštes ir paskui jaučiasi, kad gali skelbti apie savo pasipiktinimą „Facebooke“ pamatę „dar vieną juokingą sąmokslo teoriją“. Tiesą sakant, šiek tiek nuoširdžių apmąstymų priversime pripažinti, kad tam tikru lygmeniu mes visi žinome, kad mūsų valdžia bando ką nors patraukti ant mūsų kaskart, kai jie kalba.

      Galima tikėti, kad medicinos darbuotojo profesija yra labai kilni profesija, nes dauguma sistemoje dirbančių žmonių yra atsidavę savo pacientų, kuriuos gydo, taip pat nuoširdžiai rūpinasi jų sveikata ir gerove.

      Tačiau ši pandemija ne visus sveikatos priežiūros srityje dirbančius specialistus privertė pasikeisti. Šios pandemijos metu kompetentingi ir rūpestingi medikai buvę tokiais 2018 ir 2019 metais yra kompetentingi bei rūpestingi 2020 metais. Tie, kurie anksčiau buvo nekompetentingi ir abejingi savo pacientams, greičiausiai tokiais ir išliko šios situacijos metu. Kaip ir bet kurioje profesijoje, yra ir gerų, ir blogų darbuotojų. Kai pacientas sako „ačiū“ slaugytojai ar gydytojui už suteiktą paslaugą ir priežiūrą, tai yra visiems savaime suprantama. Tai prasminga. Kita vertus, visuomenės raginimas kalbomis ir reklamomis pasakyti „ačiū“ visur ir visada greičiausiai bus rengiamas ir grindžiamas visiškai kitokiais motyvais.

      Skaityti komentarus

      Birutė 2020 20 05 07:02

      Taip. Teisingai Minfo pastebėjo- eksperimentas. Laukiame, kada jis baigsis. Ypač Lietuvoje, kurioje epidemijos net nebuvo, bet priverstinai kaukes užmovė, smulkius verslus sužlugdė, įvarė depresiją ir nusivylimą , atėmė teisę mokytis, tobulėti, apleido visą medicinos pagalbą, sergantiems kitomis ligomis. Visko ir neišvardinsi. O kur dar neteisėtos baudos dėl kaukių nenešiojimo ar artimųjų lankymo. Ateina rinkimai ir tauta nuspręs.

      0
      0
      Atsakyti

      Komentuoti gali tik registruoti vartotojai