°C
   2020 07 08 Trečiadienis

   Gyvūnas namuose - grėsmė vaikui arba Kas nubaus skundikus?

   Nuotrauka: Pixabay nuotr.

   2019-06-11 13:00:00

   Minfo.lt redakciją pasiekia žinia apie Kaune vykdomus galimai neteisėtus socialinių tarnybų veiksmus prieš vieną šeimą, auginančią mažamečius vaikus. Kaip sužinojome susisiekę su vaikų mama Ligita (vardas pakeistas - red. pastaba), šeimą dėl vaikų nepriežiūros įskundė kaimynas, kuris jau ne pirmą kartą sukelia konfliktus, netgi yra padegęs Ligitos šeimai priklausantį automobilį. 

   Paskaitykite, ką pasakoja mama Ligita: 

   „Paskutiniu metu turiu atlaikyti nemaža įtampa savo gyvenimo etape... Apie viską nuo pradžių...

   Turiu prieglaudėlę, padedu kiek galiu beglobiams gyvūnams, sąlygos gerinamos, gyvūnai turi maisto, vandens, voljerai tvarkomi. 
   Atsikeliu viena rytą, ir randu pradurtas automobilio padangas... Pabambu sau, nusiraminu, niekur nesikreipiu, nes gal daugiau nepasikartos... Tyla savaitę laiko... Ir vėlų vakarą apie 23 valandą pamatau, kad dega mašina, kuri buvo skirta šunims vežioti. Jau įpykusi parašiau pareiškimą ant kaimyno, kuris ištisai rašantis skundus taip ir padarė.    Ir dabar vėl man kerštaujama... Dabar liečiami yra mano du vaikai... Kaimynas parašė skundą, kad vaikai neprižiūrimi, nėra sąlygų jiems gyventi, vaikai nesaugūs aplinkoje. Minima, kad namuose pilna gyvūnų (kai turime tik vieną katinuką).  Atvykę skundo tikrinti socialiniai darbuotojai  prisikabino prie augintinio (katinuko ) ir buvo liepta, kad jo namuose neliktų. Esą katinas - tai nešvarumai, kraikas, kvapas, šūdai... Katinas visur laipioja, lenda prie vaiko, o tai, jų nuomone, jau nehigieniška.
    
   Šiandien ryte (birželio 10 dieną) vėl sulaukėme tikrinimo iš viešojo skyriaus. Dėl triukšmo / kvapo... Jiems parodžiau raštą, kad namuose buvo maisto ir veterinarijos tarnyba ir nieks pažeidimų nerado. Tai pamatę tikrintojai išvyko.

   O prieš pietus atvyksta socialinės darbuotojos patikrinti, kaip gyvenam. Dėl minėto kaimyno skundo... 

   Ačiū Dievui, jau šioms neužkliuvo katinas, kaip anksčiau buvusiam vyrui kuris tikrino ketvirtadienį (birželio 6 dieną).“   Ligita neslepia nusivylimo ir pykčio: „Sąlygos namuose geros, vaikai turi saugia aplinka... Tai, po velnių, ko dar reiks laukti man? Pavargau jau kovoti... Buvau rami tol, kol nebuvo pajudinti mano vaikai. Daugiau netylėsiu, ir eisiu iki galo!


   Moteris prisipažįsta, kad skaudama širdimi jau buvo pasiryžusi atiduoti katinėlį, kad tik tarnybos jos šeimą paliktų ramybėje, tačiau visa laimė - to neprireikė, kai antrą kartą atvykę socialinės darbuotojos grėsmės vaikams nebeįžvelgė.  

   Kas vyksta mūsų šalyje? Suprantama, tarnybos turi reaguoti į skundus ir išvengti galimos žalos vaikui. Tačiau kodėl lieka nebaudžiami skundikai, kai jų pranešimai pasirodo esą melagingi? Informuosime, jei ši istorija turės tęsinį. 

   Skaityti komentarus