°C
   2021 03 07 Sekmadienis

   Jolanta Blažytė: Informacinis fašizmas?

   Nuotrauka: Minfo koliažas

   Autorius: Jolantos Blažytės Facebook įrašas
   2021-02-20 15:00:00

   BigTech bachūrai siautėja toliau. Dabar jie nusprendė „užbaninti“.... ne, ne kokį nors netinkamą kandidatą į kokios nors šalies prezidentus, bet visą Austalijos žemyną. Jeigu jūs šiuo metu FB platformoje pabandysite pasidalinti kokio nors Australijos naujienų portalo turiniu, tai sutiksite tik užrašą: „This post can‘t be shared“. Va taip.

   Australijos vyriausybės konfliktas su FB bachūrais įvyko po to, kai vyriausybė pareikalavo, kad FB mokėtų už naujienų agentūrų ruošiamą turinį. Atrodytų labai logiška – juk Facebook‘as jokio turinio neruošia, o praktiškai jį vagia iš turinio kūrėjų, tuo būdu išlaikydamas savo vartotojus ir uždirbdamas milijardus. Bet kur tau – FB bachūrai pareiškė, kad patys turinio kūrėjai turi mokėti FB už tai, kad jis leidžia naudotis jų platforma.

   Australijos vyriausybė jau anksčiau yra užsitraukusi FB nemalonę, nes prieštaravo, kad FB naudojami algoritmai filtruotų informaciją, kurią vartotojas gali gauti, o kurią– ne.

   Anokia čia paslaptis, kad BigTech oligarchai bei jų naudojami algoritmai ir padėjo J. Bidenui šiaip ne taip atklibinkščiuoti iki JAV prezidento posto. Tuo tarpu australai, tikėtina, užsimanė, kad jų šalies prezidentą rinktų žmonės, o ne BigTech bachūrai. Tai štai už tokį nepaklusnumą naujos pasaulio tvarkos įvedinėtojams australai ir gavo stiprų „baną“. Taip sakant, kad daugiau necypautų.

   Kai prieš JAV Prezidento rinkimus Facebook ir Twitter užblokavo tuometinio Prezidento D. Trumpo paskyras, nemaža dalis „socialinių ekspertų“ teigė, kad privačios kompanijos gali elgtis taip, kaip tik joms šauna į galvą. Dabar norėčiau tų ekspertų paklausti: ar ir dabar jūs taip galvojate?

   Ar tikrai užtenka užsidirbti kelis šimtus milijardų dolerių tam, kad perimti Dievo funkcijas ir nuspręsti, kokiame sąmonės koridoriuje turi gyventi visi planetos žmonės? Arba tam, kad turėti didžiulę galią ir bausti visus, nenorinčius žaisti pagal jų sugalvotas taisykles?

   Ir galiausiai - ar BigTech oligarchų naudojamų metodų nereikėtų pavadinti tikruoju vardu ‚informacins fašizmas“?

   Skaityti komentarus