°C
   2020 10 21 Trečiadienis

   Jolanta Blažytė: PSO atsibudo... Labas rytas

   Nuotrauka: Minfo koliažas

   Autorius: Jolantos Blažytės Facebook įrašas
   2020-10-14 09:00:00

   PSO (Pasaulinės Sveikatos Organizacijos) atstovas David Nabarro karantiną vadina globaline katastrofa ir ragina pasaulio šalių vyriausybes kuo greičiau jį nutraukti.

   „Karantinas buvo efektyvi priemonė tik pandemijos pradžioje, kai reikėjo labiau pažinti virusą, perskirstyti sveikatos sistemų resursus, apsaugoti pervargusius gydytojus.

   Ilgai besitęsiantis karantinas sukėlė didžiules neigiamas pasekmes tiek šalių ekonomikoms, tiek visam sveikatos paslaugų sektoriui. Be to, dar labiau nuskurdino jau ir taip skurdusius žmones, sukėlė riziką vaikų sveikatai – mat skurstančių šeimų vaikai, neidami į mokyklas, negavo visaverčio maitinimo.

   Labiausiai nukentėjo tos ekonomikos, kurios buvo paremtos turizmo ir agrokultūrų verslu. Pavyzdžiui, Karibų jūros šalių, „gyvenančių“ iš turizmo verslo, gyventojai liko visiškai be pajamų.“, - teigia D. Nabarro. PSO atstovui antrina ir 7000 pasaulio mokslininkų bei 15 000 gydytojų kurie pasirašė „ Great Barrington Declaration“, raginančią kuo greičiau nutraukti karantiną. Deklaracijoje teigiama, kad karantinas žaloja tiek fizinę, tiek psichinę žmonių sveikatą. Mokslininkai ir gydytojai ragina pasaulio šalių vyriausybes naudoti „fokusuotos apsaugos“ metodą (atskirai saugoti pažeidžiamus žmones).

   Beje, vienų JAV Kolorado valstijos slaugos namų globotiniai sukilo prieš karantino ribojimus ir pareiškė: „mes norime numirti nuo COVID, o ne nuo vienatvės. O jūs atėmėte galimybę mums bendrauti su mylimais žmonėmis ir įkalinote mus mūsų pačių namuose. Leiskite mums numirti nuo COVID“

   P.S. nesu nei gydytoja nei mokslininkė, bet nuoširdžiai laukiu šito koronacirko pabaigos. Akivaizdu, kad jis jau „užkniso“ visus: ir pažeidžiamus ir nepažeidžiamus.

   Skaityti komentarus