°C
   2020 09 21 Pirmadienis

   Jolanta Blažytė: Tai kurie ekspertai tikri?

   Nuotrauka: BNS nuotr.

   Autorius: Jolantos Blažytės Fecebook įrašas
   2020-08-11 21:00:00

   Šį rudenį į LR Seimą rinksime partijas, kurioms patikėsime šalies valdymą.

   Bet yra vienas „bet“. Šiuo metu pagrindiniai šalies valdymo prioritetai yra ne kokių nors Mastrichto kriterijų vykdymas, bet kaukių dėvėjimas, turėklų dezinfekavimas, čiaudėjimo instrukcijų platinimas ir visi kiti su korona susiję reikalai.

   Todėl akivaizdu, kad pirmiausia turime rinkti ne partijas ir politikus, kuriems patikėtume šalies valdymą, bet koronos ekspertus, kuriems patikėtume svarbiausią šio amžiaus misiją – koronos suvaldymą. Tačiau ekspertų būna įvairių – nuo pačių kairiausių iki pačių dešiniausių.

   Kad būtų paprasčiau rinktis, visus korona ekspertus suskirsčiau į kelis rinkiminius sąrašus:

   SĄRAŠAS Nr1. Baubologijos mokslų daktarai ir apokaliptikai profesoriai.

   Į šį sąrašą įtraukti ekspertai, kurie šiuo metu maudosi šlovės spinduliuose ir varžosi vienas su kitu, katras baisiau nupieš koronos viruso apokaliptinius scenarijus.

   Štai, pavyzdžiui, profesorius D. Matutis teigia, kad „jei neblokuotume viruso, mirtų apie 3 proc, t.y. 90 000 Lietuvos žmonių. (Priminsiu, kad Švedijoje be jokių blokavimų mirė 0,057 proc žmonių, o šiuo metu mirtingumas čia sumažėjo iki pavienių atvejų). Tas pats profesorius taip pat išreiškė susižavėjimą Kinijoje neva taikytais griežtais viruso valdymo metodais: „atėjo iš nugaros užmovė pagaliu maišą ant galvos ir viskas“.

   Tuo tarpu ant koronos žirgo į LR Seimą jojantis profesorius S. Čaplinskas tvirtina, kad „vaikai gali būti pagrindiniai koronaviruso pandemijos varikliai (ach, atradom kaltus)“. Jam antrina ir kita profesorė, teigdama, kad visi turime elgtis taip, tarsi ta korona sirgtume ir patys ir mus supantys aplinkiniai.

   Šiai grupei priklauso ir ekspertai, kurie viešai ir nekliudomai dėsto „faktus“ apie koronos viruso padarinius žmonėms: negrįžtamai pažeistus plaučius ar net galvos smegenis.

   Skaitydama šių baubologų įžvalgas supratau, kad visi padorūs piliečiai šiuo metu turėtų vaikščioti kone su apsauginiais skafandrais, o artėdami link „koronos varikliais“ vadinamų vaikų dar apsibarstyti ir dusto milteliais. O kokie nors „rudamarškinių“ padaliniai visiems, vengiantiems dėvėti kaukes, privalėtų tiesiog pagaliu užmauti maišus ant galvos.

   Būtent šiai grupei ekspertų ir reiktų padėkoti už tai, kad koronavirusiados metu pasaulyje psichinių susirgimų (depresijų ir baimių sutrikimų) įvairių šaltinių duomenimis padidėjo nuo 30 procentų iki 3 kartų. Ir tikrai: ar jautresnės psichikos žmogus gali atlaikyti tokią ant jo galvos pilamą laviną informacijos apie tai, kad reikia bijoti ir viruso ir savo vaikų ir aplinkinių ir pačio savęs ir pagaliu ant galvos maunamų maišų.

   Beje, šie ekspertai yra pats vertingiausias (nors ir neapskaitytas oficialiuose balansuose) farmacinių kompanijų kilnojamas-nekilnojamas turtas, padedantis farmacininkams plėsti ne tik vakcinų, bet ir antidepresantų bei visokių diazepamų rinką.    SĄRAŠAS Nr 2. Mutuojantys ekspertai.

   Tai ekspertai, kurių nuomonė mutuoja greičiau už patį korona virusą. Pavyzdžiui, prieš keletą mėnesių šie ekspertai mojavo moksliniais įrodymais apie tai, kad kaukės visiškai neapsaugo nuo užsikrėtimo virusu. Dabar jie mojuoja taip pat moksliniais įrodymais, tvirtinančiais, kad kaukės net 90 proc. sumažina užsikrėtimo galimybę.

   Į šį sąrašą įtrauktinas ir prof. Kasiulevičius, kuris dar kovo 20 d. tvirtino, kad „....oro temperatūros kilimas neturės tokio teigiamo poveikio, kokio norėtume“, tačiau šiandien teigia priešingai: „...karštas oras ir drėgmė sulėtina viruso plitimą“.

   Šie prie visų reikiamų aplinkybių prisitaikantys ekspertai jau tapo internetiniais klounais. Bet nepaisant nieko, jie įrodė, ką ir reikėjo įrodyti: virusas yra labiau ne liga, o politika.    SĄRAŠAS Nr. 3. Idealistai.

   Ši sąrašą sudaro prieš nieką, išskyrus savo sąžinę, nesilankstantys ekspertai - gydytojai.

   Vieni jų teigia, kad koronos virusas yra lengvai gydomas vaistais nuo maliarijos, kiti tvirtina, kad virusas mutavo ir peraugo į lengvesnę formą. Treti pateikia statistiką, kad mirčių skaičius nuo koronos viruso sumažėjo iki minimalaus.

   Šiam sąrašui priklauso ir buvęs Europos Tarybos sveikatos komiteto parlamentinės asamblėjos pirmininkas vokiečių gydytojas Wolfgang Wodarg, kuris tvirtina, kad visą šitą koronos cirką sugalvojo farmacininkai. Jam antrina net aukštas Vatikano pareigūnas buvęs JAV Nuncijus Apaštalas Carlo Maria Vigano, kuris laiške JAV Prezidentui rašo, jog visą šitą pandemiją sugalvojo kažkoks „dypsteitas“, atliekantis socialinės inžinerijos eksperimentus.

   Kadangi šie ekspertai žaidžia pagal savo sąžinę, o ne pagal sistemos primestas taisykles, tai visa jų skleidžiama informacija skaitytojų akis ir klausytojų ausis pasiekia pogrindiniais kanalais, primenančiais Lietuvos knygnešių laikus. Bet šiais fact chekerių klestėjimo laikais kitaip ir būti negali.

   Štai prieš keletą dienų Facebook užblokavo net paties JAV Prezidento D. Trumpo pranešimą, kad vaikai yra beveik atsparūs (almost immune) koronos virusui, todėl neprivalo sėdėti karantine ir gali lankyti mokyklas. (Ach, tas JAV Prezidentas. Visiškai neskaito mūsų eksperto S. Čaplinsko pranešimų ir nežino, kad vaikai yra pagrindiniai pandemijos varikliai. ) 


   SĄRAŠAS Nr 4. Intuityvieji ekspertai „iš liaudies“.

   Šį sąrašą sudariau visai netikėtai, besivartydama Palangos paplūdimyje.

   O viskas buvo taip: „Durnių laivas, durnių laivas“ – piktai dūsavo netoli manęs įsitaisiusios dvi „podružkės“ Irutė ir Verutė. Būtent taip šios damos vertino aukščiau minėtų ekspertų siūlymus įvesti privalomą kaukių dėvėjimą Palangos pliaže. Kokiais moksliniais tyrimais „podružkės“ rėmėsi, neaišku, mat jų rankose nesimatė jokių empirinių studijų. Atvirkščiai, rankos buvo užimtos visai ne mokslinių straipsnių vartymu. Verutė jose laikė storą piniginę, kadangi ruošėsi keliauti link bobturgio, kad nusipirktų kažką tokio „labiau formuojančio ir su trumpesnėmis kvarbatkomis“. Tuo tarpu Irutė vienoje rankoje laikė pienišką dešrelę, kitoje – sultingą pomidorą ir mįslingai žvelgė į tolį. Supratau, kad „podružkės“ tokį ekspertų siūlymą vertino besiremdamos tiesiog savo moteriška intuicija ir gyvenimiška patirtimi.    SĄRAŠAS Nr.5. Vaivos sąrašas.

   Šio sąrašo lyderė – būrėja Vaiva, kuri teigia, kad antroji viruso banga tikrai bus, bet ji bus dirbtinė ir pritempta prie užsienio reikalaujamos statistikos.

   Taigi, pristačiau net penkis korona ekspertų sąrašus ir jų programas. Belieka pasirinkti tuos, kurie tikri. 

   P.S. Baubologų politinė reklama. Apmokėjimo laukiu.

   Skaityti komentarus