°C
   2020 06 02 Antradienis

   Jurga Lago: Kad iš krizės išeitume stipresni!

   Nuotrauka: Pixabay nuotr. I Minfo koliažas

   Autorius: Jurgos Lago Facebook įrašas
   2020-04-07 15:00:00

   Reikia suprasti, kad viskas, kas buvo neteisinga - pasikeis. Kaip minimalistiniam dizaine mokoma - kai sukuri daiktą, nuridenk jį nuo kalno - visos nereikalingos detalės nukris.

   1. Pasirodo, kad didelis - nebūtinai geresnis už mažą. Apie imperijas aš čia. Apie vėl užsidariusias nacionalinių valstybių sienas ir savo piliečių saugumą. Niekas mumis geriau nepasirūpins, nei mes patys.

   2. Mažos kaimo krautuvėlės išvežioja vietinių ūkininkų produkciją, platų įvairiausių produktų asortimentą ir priveža į toliausius vienkiemius ne ką blogiau, nei dideli prekybcentriai. Bent jau Lapių kaime (Gargždų rajonas) visi labai patenkinti, sako!

   3. Namas kaime ir gamta kažkaip netyčia tapo vertybe. Ir šį pavasarį joks miestietis kaip tai nebedrįsta skųstis „agrarinėmis savo šaknimis”.

   4. Influenceriai ir žvaigždės graužia tušinukų kotus, nes vis sunkiau išspausti sultis iš Instagramo. 

   5. Visa žiniasklaida įkrito į nepasitikėjimo stiklinę, lyg musė ir niekas nebepuola aklai tikėti progresyvios šviesos nešėjais - na, kad ir „15min”, (mane jie pavadino kažkaip ten dešiniųjų jėgų lakštingala, nors nepriklausau jokiai partijai ir išvis niekam.) 

   6. Hmm... genderiai su 72 lytimis ir vienaragis bei feminisčių būriai susirūpinę rūko kamputyje. Jiems gali užsirišti projektinės lėšos ir nusimato eiti dirbti.

   7. Vyrai ir moterys pasirodo gali kartu sau namuose gyventi ir be valstybinio reguliavimo. Ir be visokių instrukcijų. Ir moteriai niekas neatsitinka, jeigu ji pagamina šeimai pirmą, antrą ir kompotą. Atvirkščiai. Šeima yra dėkinga ir laiminga. Moterys grįžta namo - refugees welcome! #nebegėda, kaip sakoma.

   8. Vaikai turi pareigas. Ne tik teises. Ir valstybei ne vieta kiekvienoje šeimoje su penkiom sekretorėm, psichiatre ir kokia vaikų teisių psiche, nes vaikas turi tėtį ir mamą. Ir to užtenka.

   9. Valdininkų pulkai irgi rūko kamputyje. Bent jau Ispanijoje jų ženkliai per daug ir gali tekti atrasti save iš naujo, t.y. eiti dirbti. Kartu su feministėmis ir vienaragiu.

   10. Šeima yra tvirtovė. Ir tie, dėl kurių mes gyvenam ir viską ištveriam - kam tėvai, kam vaikai. Artimieji tampa svarbesni, nei tu pats. Kai negali bet kada nuvažiuoti pas mamą, suvoki, kas yra realiai brangiausia. Visa kita - kaip minimalistiniame dizaine. Nereikalinga ornamentika.

   Skaityti komentarus