°C
   2020 10 21 Trečiadienis

   Kęstutis Krikštaponis: EP senosios partijos nusprendė pabaigti aviacijos amžių!

   Nuotrauka: Pixabay nuotr. | MInfo koliažas

   Autorius: Kęstučio Kirkštaponio Facebook įrašas
   2020-10-15 09:00:00

   EP senosios partijos nusprendė pabaigti aviacijos amžių! Taip skamba partijos „Alternatyva Vokietijai“ grupės prie Europos parlamento šiandieninis pranešimas.

   Citata:
   „Balsuodami dėl ES klimato įstatymo 587 iš 704 ES EP narių, t. y. 83,4%, „nusimetė kaukes“ ir priėmė sprendimą: „Norint pasiekti neutralų klimatą, visi ekonomikos sektoriai, įskaitant oro ir jūrų transportą, turi greitai sumažinti išmetamų teršalų kiekį beveik iki nulio".
   Mūsų aplinkos politikos atstovė dr. Sylvia Limmer pakomentavo:
   Visi, išskyrus AfD Vokietijos parlamentarai, dirbantys EP, pasisakė už aviacijos pabaigą. Nebuvo nurodytos net jokios alternatyvios ateities technologijos. Tai, ko nepadarė Corona, padarė penktadienio ateičiai šalininkai."
   Citatos pabaiga


   Vokietijos tinklaraštyje Tagesschau yra pateikiama informacija, kad buvo nubalsuota, už išmetamų dujų kiekio sumažinimą iki 2030 metų 60%... Pradinis siūlymas buvo mažinti išmetamų dujų kiekį iki 55%, tačiau prieš balsavimą apklausus parlamentarus paaiškėjo, kad dauguma norėtų jį padidinti iki 60%...

   Citata:
   Delara Burkhardt, Socialdemokratų partijos aplinkosaugos ekspertė, mano, kad dabar Europos Parlamentas yra sustiprėjęs. Europos Parlamento balsavimas dėl ambicingo 2030 m. 60 proc. tikslo yra ne tik teisingas, atsižvelgiant į tai, ką pataria mokslas, bet ir sustiprina derybų poziciją su valstybėmis narėmis. "Mes neturime palikti sąlygų klimato kaitos neigėjams, tokiems kaip Lenkijos vyriausybė". sakė Burkhardt.

   Klimato įstatymas yra pagrindas ES Tarybai deryboms su 27 valstybėmis narėmis. Vyriausybės dar neįsipareigojo vykdyti bendros klimato politikos. Kai kurios Rytų Europos šalys priešinasi griežtesniems klimato tikslams. Ypač neigiamai į tai reaguoja Lenkija ir Čekija kurios „užtraukė stabdį“.
   Citatos pabaiga

   Taigi mieli ES lietuvaičiai, ar tik neteks pamiršti savo atostogas Egipte, Turkijoje ar Tailande, nes atitinkančių tokių reikalavimų lėktuvų iki 2030 metų vargu ar kas prigamins. Čia juk ne skiepai nuo koronos, kuriuos galima per kelis mėnesius ir sukurti ir prigaminti (tiesa atleidžiant gamintojus nuo atsakomybės, kaip AstraZeneca). O gal ir gerai? Paliksime daugiau pinigų savo Šalies kurortinėse vietose ir mūsų ekonomika toliau augs... 

   Kaip jaučiatės kai jums patiems galvoti nereikia ir viską už jus nusprendžia Briuselis, o mūsų parlamentarai tai patys pirmieji patvirtina? Pavydas neima dėl Lenkijos ir Čekijos politikų veiksmų?

   Skaityti komentarus