°C
      2024 04 20 Šeštadienis

      Kęstutis Krikštaponis: Pastovus karantinas, baimė ir policinė priežiūra – tai mūsų ateitis?

      Nuotrauka: Minfo koliažas

      Autorius: Kęstutis Krikštaponis
      2020-10-20 15:00:00

      Tokios mintys kilo vakar perskaičius Šveicarijos Neue Zürcher Zeitung tinklapyje pateiktą informaciją.  

      Iš pirmo žvilgsnio ji visiškai neutrali... ir netgi labai pozityvi. 

      Taigi straipsnyje pranešama, kad „farmacijos koncernas Roche kuria 1000 naujų darbo vietų koronos testų gamybai“. Tai beje pasaulinis lyderis farmacijos versle, pagal apyvartas užimantis 1-ą vietą pasaulyje.  

      Cituoju:  

      „Dėl kilusios pandemijos didėjantis diagnostikos padalinio verslas kompensuoja šiek tiek mažėjantį, bet daug pelningesnį farmacijos verslą. Apskritai, Roche grupė išlieka savo savo numatyto biudžeto ribose. Žadamas ir dividendų padidėjimas.

      Dar neseniai diagnostikos verslas „Roche“ grupėje buvo tik  antraeilis, nors ir jis generuoja milijardines apyvartas (2019 m. apyvarta: 12 mlrd. EUR). Jį visada nustelbdavo farmacijos padalinys, kurio apyvartos yra daugiau nei tris kartus didesnės (45 mlrd. EUR).


      Pažymėtina, kad diagnostikos verslo pelningumas yra žymiai mažesnis nei farmacinio. Praėjusiais metais visos grupės gautame pelne jis sudarė mažiau nei dešimtadalį.“  

      Citatos pabaiga.      

      Tikrai puiku, kai kuriamos naujos darbo vietos ir rūpinamasi žmonijos sveikata.

      Tačiau klausimai, kuriuos turėjo sau užduoti koncerno vadovybė ir galimi atsakymai į juos, privertė sunerimti.

      • Kodėl sumažėjo šio farmacinio verslo, kuris yra DAUG pelningesnis už diagnostinį, pajamos?
      • Bet kažką daryti juk reikia?

      Galbūt buvo persistengta su pandemijos isterijos kurstymu? Juk to pasekoje šalys „užsidarė“, įvedė perteklines priemones, ligoninių ir poliklinikų prioritetu tapo kova su Covid 19, o kitomis ligomis sergančių pacientų priėmimas tapo labai ribotas. Mažiau pacientų, mažiau receptų ..... mažesni pardavimai... O kažką iš esmės pakeisti tapo ypač sudėtinga nes į „žaidimą“ įsijungė ir kiti galingi žaidėjai. Kuriamos vakcinos, ES šalys jau suplanavusios milijardus jų pirkimui, žiniasklaida isteriją kursto toliau, karantinai tęsiasi ir niekas dabar jų neatšaukinės. Per daug pinigų į šį reikalą jau investuota.... „Šūvis sau į kojas“?

      Kaip yra pasakyta – jei negali pakeisti padėties – keiskis pats. Taigi... Labai gaila, kad ypač pelningas farmacinis verslas mažėja, bet koronaisterijos jau nesustabdysi. Jau vėlu.  


      Norint išsaugoti verslo apimtis, lieka tik viena išeitis. Reikia patiems investuoti į korona-verslą. Nors čia pelningumas ir gerokai mažesnis už mažėjantį farmacinį, bet isterija pasauliniu mastu bus kurstoma toliau. Na ir mes prie to savo milijonais aktyviai prisidėsim. Keliasdešimt ar kelis šimtus paaukosim  PSO, ES struktūroms, žiniasklaidai... Dirbdami su vyriausybėmis pasirūpinsime, kad nė vienas pasaulio gyventojus neliktų nepratestuotas bent kartą į mėnesį.... Na viskas bus tvarkoje...  

      Ir kuo ilgiau sugebėsime „išlaikyti“ pandemijos režimą  – tuo daugiau milijardų uždirbsim.


      Juk ne šiaip sau kuriame 1000 naujų darbo vietų specialiai šiam tikslui, perkame įrangą, investuojame į infrastrukūrą ir t.t.... Turime aiškiai suprasti, kad tokios investicijos tikrai neatsipirks per metus ar du.

      Duok Dieve, kad visa tai ir liktų tik mano fantazijos vaisiumi.

      Skaityti komentarus