°C
   2020 07 08 Trečiadienis

   Kristupas Krivickas: Rasos Petrauskienės rinkimų kampanija Klaipėdos rajone buvo finansuojama slaptai, neskaidriai ir pažeidžiant įstatymus

   Nuotrauka: Kristupo Krivicko Facebook nuotr.

   Autorius: Kristupo Krivicko Facebook paskyra
   2020-02-13 09:00:00

   Konservatorių kandidatės, mano oponentės Seimo rinkimuose, Rasos Petrauskienės rinkimų kampanija Klaipėdos rajone buvo finansuojama slaptai, neskaidriai ir pažeidžiant įstatymus. VRK skelbia, kad konservatorė pažeidė politinės reklamos ir rinkimų finansavimo įstatymą, nuslėpė gavusi tūkstančius eurų reklamai.

   Atlikusi tyrimą Vyriausioji rinkimų komisija konstatavo jog konservatorių kandidatės R.Petrauskienės rinkimų kampanija buvo finansuojama slaptai, neskaidriai ir pažeidžiant įstatymus.

   VRK sprendimu už nustatytus politinės reklamos ir rinkimų finansavimo įstatymo pažeidimus tuometinei konservatorių kandidatei, dabartinei Seimo narei R.Petrauskienei surašytas administracinių teisės pažeidimų protokolas ir skiriama nuobauda   VRK nusprendė:

   Pripažinti, kad finansuojant Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Klaipėdos rajono rinkimų apygardoje Nr. 21 kandidatų sąrašo politinę kampaniją buvo pažeistos Politinių kampanijų finansavimo ir finansavimo kontrolės įstatymo nuostatos:

   4.1. 10 straipsnio 6, 7, 8 ir 11 dalys – neregistravus nepiniginių aukų Politinės kampanijos finansavimo apskaitos žiniaraštyje, neužpildžius aukų lapo priimant nepinigines aukas, nepatikrinus aukų atitikties Įstatymo reikalavimams ir panaudojus politinei kampanijai;   4.2. 14 straipsnio 1 dalis – politinės kampanijos laikotarpiu politinės kampanijos išlaidos (2 000 Eur) apmokėtos ne iš politinės kampanijos sąskaitos;

   4.3. 17 straipsnio 4 dalies 3 punktas, 6 ir 7 dalys – per 10 darbo dienų neįtraukus į politinės kampanijos finansavimo apskaitą nepiniginių aukų ir nedeklaravus išlaidų politinės kampanijos reklamos gamybai (2 000 Eur) ir politinės reklamos skleidimui (108,90 Eur).

   5. Taikyti administracinę atsakomybę už nustatytus pažeidimus.

   Skaityti komentarus