°C
   2020 12 03 Ketvirtadienis

   Lietuvoje pasirodys „ypatingai skaidrios” biografijos ministrai

   Nuotrauka: BNS nuotr.

   Autorius: Vladimiras Matvejevas | sputniknews
   2020-11-22 15:00:00

   Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda pristatė Seimui Ingridą Šimonytę kaip kandidatę į ministres pirmininkes. Pati Šimonytė visai Lietuvai pristatė kandidatus į ministrus. Tarp jų buvo asmenų, kurie ne tik pažeidė įstatymus, bet ir įtariami korupcija.


   Vyriausybė yra viena pagrindinių valdymo (vykdomoji valdžia) šakų Lietuvoje. Ir ministras pirmininkas yra figūra, kuri valdžios triumvirate prilygsta prezidentui ir Seimo pirmininkui. Visi valstybės finansiniai srautai yra vyriausybės vadovo rankose. Ir nuo šiol juos visiškai kontroliuos tik viena politinė jėga — Tėvynės sąjunga - Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD).

   O vienai iš labiausiai "pinigingų" ministerijų (energetikos) gali būti paskirtas vadovauti konservatorius Dainius Kreivys. Prisiminkime pikantiškas jo politinės biografijos detales. Iš buvusios liberalių konservatorių vyriausybės (2008–2012 metais) jis buvo gėdingai atleistas dėl įtarimų korupcija. Užimdamas ūkio ministro postą, Kreivys skyrė apie šešis milijonus litų (daugiau nei 1,7 milijono eurų) ES finansinės pagalbos savo įmonėms, kurių valdymą jis perdavė motinai prieš paskyrimą į šias pareigas. Na, triukas jau seniai žinomas ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Neva ministras asmeniškai nieko neturi, o "sūnus nėra atsakingas už tėvą (motiną)".

   Tada kalbėta apie dvi privačias švietimo įstaigas, priklausiusias Kreivių šeimos verslui. Verta priminti, kad kita garsi šeima — Landsbergiai taip pat užima reikšmingą vietą švietimo srityje. Jaunojo konservatorių lyderio Gabrieliaus Landsbergio žmona Austėja turi platų privačių švietimo įstaigų tinklą visoje Lietuvoje — vaikų darželius ir mokyklas.


   O tie, kurie neserga amnezija, prisimena, kokie milijonai dotacijų iš sostinės biudžeto skiriami privačioms Austėjos Landsbergienės mokykloms. Šimtas eurų per mėnesį kiekvienam mokiniui. Sakoma, kad tokiu būdu miesto valdžia padeda spręsti švietimo srities problemas. O pikti liežuviai sako, kad tai yra Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus mokėjimas Landsbergių klanui už jo pirmąjį "paskyrimą" į sostinės mero postą 2015 metais. Žinoma, meluoja!

   Bet grįžkime prie Dainiaus Kreivio. Dabar konservatoriai siunčia jį prižiūrėti didesnį pinigų maišą. Energetikos ministerijoje iniciatyvus verslininkas turi daug kur apsisukti. Pavyzdžiui, galėtų būti įsteigta nauja energijos perdavimo įmonė, kuri "sėdėtų ir skaičiuotų kuponus" ant naujų Lenkijos ir Švedijos dujų vamzdžių ir elektros tiltų. Gerai galima užsidirbti ir mėgstamiausiame konservatorių sumanyme — "Independence" SGD terminale. Pavyzdžiui, privatizuoti jį su pretekstu optimizuoti išlaidas ir sumažinti dujų kainas paprastiems gyventojams. Kokių tik gražių žodžių neprikalbėsi iš televizijos ekranų per ekonomistų ir politologų kalbas.


   Taip pat galima atgaivinti Visagino AE statybos projektą ir toliau pjaustyti jam skirtą biudžetą. Tokio gaivinimo pagrindas yra geležinis — pasipriešinimas pavojingai Baltarusijos atominei elektrinei ir visiška energetinė nepriklausomybė nuo Rusijos. Visa tai — amžinos konservatorių strategijos — pasiutusios rusofobijos rėmuose.

   Pirmose kalbose kaip kandidatas į energetikos ministrus Dainius Kreivys impozantiškai išdėstė pagrindines savo, kaip energetikos vadovo, darbo tezes.

   "Turbūt trys pagrindiniai darbai yra energetikoje šiandien: pirmiausia Astravo elektros pirkimo užkardymas, sinchronizacija ir nuosavos gamybos vystymas. Tai trys pagrindiniai stulpai, ant ko stovi visa mūsų energetika", — cituoja jį žiniasklaida.


   Be to, būsimasis ministras pagrasino ir savo būsimiems kolegoms iš Latvijos. Neva, jei nenutrauksite slaptų triukų su Rusija ir Baltarusija ir toliau slapta pirksite elektrą iš Astravo AE reaktorių, tada jums bus labai liūdna. Išgarsinsime visoje Europos Sąjungoje!

   O Lietuvos konservatoriai yra puikūs intrigų meistrai ne tik vidaus, bet ir užsienio politikoje, už kurią naujojoje vyriausybėje bus atsakingas pats Gabrielius Landsbergis. Ingrida Šimonytė skiria jį į užsienio reikalų ministro postą. Padėties pikantiškumas yra tas, kad pagal Lietuvos Konstituciją užsienio politika yra prezidento prerogatyva, o užsienio reikalų ministras yra jo dešinė ranka. Tik pradėjus eiti didžiojo Vytauto Landsbergio anūkui šias pareigas, kad tik pats Gitanas Nausėda netaptų net ne dešine, o kaire savo užsienio reikalų ministro ranka. Juk visi supranta, kad Gabrielius yra tik visagalio senelio šešėlis ir nurodymų retransliatorius. Taigi prezidento Nausėdos garbė susidurs su dideliais išbandymais.

   Bet ir toliau susipažinsime su Ingridos Šimonytės vadovaujamo būsimo kabineto ministrų kandidatų sąrašu. Ir susiduriame su kita pavarde, kuri pasirodė Lietuvos vidaus reikalų ministerijos nusikaltimų ataskaitose. Na, tai nėra labai nusikalstama, šiaip smulkmena.


   Į finansų ministrės postą yra siūloma Gintarė Skaistė, kuri 2010 metais prarado vairuotojo pažymėjimas už vairavimą esant neblaiviai. Tuomet policija jaunajai konservatorių Kauno skyriaus vadovei nustatė 0,8 promilės girtumo. Ir tai dvigubai viršija leistiną ribą.

   Ir dabar įdomu pažiūrėti, kaip prezidentas Gitanas Nausėda patvirtins tokius kandidatus su griaučiais spintoje? Juk kiekviename žingsnyje jis pasisako už sąžiningumą politikoje ir sąžiningumą paskirstant iždą "gerovės valstybės" naudai.

   Redakcijos autoriai ir toliau informuos apie griaučius kandidatų į ministrus spintose.

   Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.

   Skaityti komentarus

   Dana 2020 22 11 04:17

   O Viešpatie! Gal prezidentas apkerėtas?

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai

   Regina 2020 22 11 06:36

   Siūloma vyriausybė nekelia saugumo jausmo

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai

   Augustė 2020 23 11 08:07

   blogybių daug daugiau, deja. O šimonytė sako, kad ji ir nesirengia ieškoti supermenų, nes turi pulką nedasimokusių pretendentų.

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai

   Wow 2020 23 11 12:14

   Galima gal saltinius pateikti is kur sita informacija visa? O pikti liežuviai sako, kad tai yra Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus mokėjimas Landsbergių klanui už jo pirmąjį "paskyrimą" į sostinės mero postą 2015 metais. Kiek zinau mera renka mieste registruoti gyventojai, o ne Landsbergiu klanas. Darzeliai visi tiek pat gauna, skirtumas tik tas, kad tie darzeliai "Landsbergiu klano" (juokinga labai, galetumet bent jau genties pavadinti, lietuvoje klanu niekada nebuvo) yra privatus tas gal kiek erzina, bet jusu struktura argumento apgailetina. Tik pradėjus eiti didžiojo Vytauto Landsbergio anūkui šias pareigas, kad tik pats Gitanas Nausėda netaptų net ne dešine, o kaire savo užsienio reikalų ministro ranka. Juk visi supranta, kad Gabrielius yra tik visagalio senelio šešėlis ir nurodymų retransliatorius. Jus tikrai kartais nesveiki esate... Vytautui Landsbergiui 88 metai, 88... Jus matet bent viena is jo interviu kaip jis atrodo kaip jis kalba, jis jau pervarges ir tikriausiai sunkiai pats savimi pasirupinti gali, nors labai tikiuosi, kad ne. Gal galva dar kiek ir zvitri, bet tikrai jis nieko nevaldo ir nurodymu jokiu netransliuoja. Alkoholikai ir narkomanai pavydi nirvanos kurioje jus chebra sedite. Nes kliedite baisiau uz bet ka kita ka siame pasaulyje esu mates. Trumpo administracija ir ta racionalumo daugiau turi nei jusu blaivininkystes klanas. Atsigaukit prasau bent kazkiek iseikit i lauka pasikalbekit su zmonemis, nes atrodo, kad tose savo spintose ir kompiuteriu ekranuose jau nieko nebematot kaip tik pykti ir neapykanta.

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai