°C
   2021 10 23 Šeštadienis

   Mindaugas Puidokas: Gal metas nustoti gąsdinti?

   Nuotrauka: Asmeninio archyvo nuotr.

   Autorius: Mindaugo Puidoko Facebook įrašas
   2021-09-23 09:00:00

   Akivaizdu, kad Vyriausybės strategija visiškai neveikia - to įrodymas - planai dėl dar vieno karantino ir nevaldoma situacija COVID fronte, kainų drastiškas augimas ir naujai sukelti konfliktai su Latvija, Kinija, Baltarusija.

   Prioritetas turi būti visų Lietuvos žmonių gerovė, o ne atskirų politikų ambicijų tenkinimas. Medicininė logika diktuoja, kad turi būti taikomi vienodi saugumo reikalavimai tiek pasiskiepijusiems, tiek ir nepasiskiepijusiems. Abejų grupių atstovai platina delta atmainą pirmas 5 dienas vienodai! Teisinė pusė patvirtina, kad segreguoti žmones yra neteisėti sprendimai. Akivaizdu, kad Sergamumo rodikliai nuosekliai auga, nors paskiepytų yra apie 80% suaugusių asmenų ir turime apie 10% persirgusių COVID.   Kur logika priešinti žmones ir kelti įtampas visuomenėje? Kur valdančiųjų logika atsisakyti didinti lovų skaičių gydymo įstaigose (kai jų tuoj ims gyvybiškai trukti)!? Kur Vyriausybės logika mažinti rezidentūros vietoms finansavimą ir nepriimti mediciną baigusių studentų į rezidentūrą (kai valstybei dabar reikalingi kuo didesni medikų pajėgumai)!?

   Kur logika vaizduoti, kad saugomasi nuo COVID ir tuo pačiu leisti (ne)galimybių pasus turintiems nesilaikyti saugių atstumų, nedėvėti kaukių, nesitestuoti bei tūkstančiais dalyvauti koncertuose (SEL'o koncerte 20 tūkstančių!)?! Dvigubi ar trigubi standartai bei apgailėtina situacija.   O kur statistika ir atsakymai į šiuos klausimus:
   1. Kiek žmonių miršta visiškai paskiepytų?
   2. Kiek žmonių miršta dalinai paskiepytų (po pirmos arba po dviejų dozių dar nepraėjus dviem savaitėm)?
   3. Kiek žmonių miršta visiškai neskiepytų?

   Kodėl vieną kart paskiepyti mirę asmenys pateikiami medijose prie nevakcinuotų!? Ar Vyriausybės nariai žino, kad po pirmo skiepo gali praeiti iki 70 dienų, kol žmogus oficialiai skaičiuojamas kaip visiškai paskiepytas? Kada ketinama pataisyti šią klaidą!?
   Kur statistika, koks kiekis medicinos personalo buvo nušalintas nuo darbo dėl nesutikimo skiepytis ir kokią įtaką tai daro medicinos personalo kiekiui ligoninėse?

   Kada pateiks detalią kiekvienos ligoninės atskirai COVID pacientų statistiką:
   1. Kiek yra paskiepytų?
   2 Kiek yra dalinai paskiepytų (po pirmos arba po dviejų dozių dar nepraėjus dviem savaitėm)?
   3. Kiek iš viso yra Covid lovų?
   4. Kiek buvo Covid lovų prieš metus?

   Kodėl iki šiol Lietuvoje nėra patvirtintais nė vienas iš trijų gerai žinomų pigių, saugių ir efektyvių ankstyvojo gydymo vaistų?

   Gal metas nustoti gąsdinti? Atsakius į šiuos klausimus žmonėms taptų aiškiau, kur yra tiesa ir kuo pasitikėti. Informacijos slėpimas, nutylėjimai ar gudrios manipuliacijos tik blogina situaciją ir sugriauna bet kokį tarpusavio pasitikėjimą!

   Kada bus bent pamėginta rimtai išklausyti Sveikatos teisės instituto ekspertų rekomendacijas? Gal metas pasidomėti, ką kitaip daro kitos Europos valstybės, kad jų rodikliai nėra tokie blogi kaip Lietuvoje? Gal pradėkime nuo kaimyninės Lenkijos ir nebijokime pripažinti klaidas?

   Laukime kartu Vyriausybės atsakymų, reikalaukime jų! O aš laukiu jūsų visų pasakojimų kaip gyvenate šioje (ne)galimybių pasų iškreiptoje tikrovėje!

   Skaityti komentarus