°C
   2024 07 16 Antradienis

   Mindaugas Puidokas: „Lėbaujantis Laisvės partijos Seimo narys grasina iškeldinimu ukrainiečiams“

   Nuotrauka: Seimo kanceliarijos archyvo nuotr. |Minfo koliažas

   Autorius: Mindaugas Puidokas
   2022-05-19 11:00:00

   Karo pabėgėliams atvykus iš Ukrainos, daugelis Lietuvos žmonių geranoriškai priėmė juos į savo būstus. Kelių parlamentarų iniciatyva Seimas įteisino galimybę laikinai užleisti laisvus Seimo viešbučio butus, kurių Seimo nariai laikinai atsisako. Tarp atsisakiusių būsto ir juos suteikusius pabėgėliams buvau ir aš. Man skirtame dviejų kambarių bute apsigyveno keturių asmenų šeima iš Ukrainos. Pirmosiomis jų atvykimo dienomis pats aplankiau juos pabendrauti ir sužinoti, kaip sekasi įsikurti.

   Ukrainiečiai buvo ir yra labai patenkinti sąlygomis ir dėkojo už galimybę gyventi bute, bet jau tada užsiminė, kad turi labai triukšmingą kaimyną aukštu žemiau. Tąkart jie išreiškė viltį, kad tai vienetiniai atvejai. Deja, tas baisus triukšmas vis kartojasi, trukdė ilsėtis naktį ir dabar būna jau ne tik savaitgaliais, bet ir šiokiadieniais. Ukrainiečiai šiame bute praleidžia visą nuo darbo likusį laiką, todėl paaiškėjo ir situacijos aštrumas. Buto gyventojų liudijimu, iki paryčių skamba itin garsi muzika, girdisi triukšmas, dundėjimas, žmonių šauksmai, klyksmai ir pan. Jie bandė patys kalbėtis, prašyti, bet dažnai buto gyventojų būklė buvo tokia, kad jie nereaguodavo į skambutį į duris ir jų neatidarydavo.

   Kalbėjau apie tai su Seimo viešbučio administratorėmis, kurios žino šią problemą, tačiau Laisvės partijos atstovas, Seimo narys Marius Matijošaitis, kuris ir naudojasi aukštu žemiau esančiu butu, ir į jų pastabas nereaguoja. Seimo kanceliarija jo elgesio įtakoti irgi negali. Kantrybės taurė prisipildė, kai prieš dieną paskambinę ukrainiečiai pasiguodė, kad paryčiais, apie 4 val., neapsikentę vėl ėjo raminti triukšmingų kaimynų, prašydami bent patildyti muziką. Vietoj to, duris atidaręs asmuo, matyt buto šeimininkas, pagrasino: „...jei esat kažkuo nepatenkinti, padarysiu taip, kad per savaitę būtumėte iškraustyti iš Seimo  viešbučio!“ Akivaizdu, kad gėdą mums visiems darantį Laisvės partijos Seimo narį gali tik jo elgesio viešinimas, nes jis jaučiasi „aukštesniu“ už „paprastus mirtinguosius“.

   Akivaizdu, kad šiame bute sukeliamo triukšmo lygis rodo, kad jame ne tik klausomasi muzikos, bet ir greičiausiai naudojama kai kas daugiau, kas suteikia chamiškos drąsos ir įžūlumo taip elgtis ir susireikšminti. Gal Seimo narys dėl to taip aktyviai palaiko visų rūšių narkotikų dekriminalizaciją?! Esant blaivios būklės toks elgesys sunkiai įmanomas. Yra liudijimų, kad bute lankosi ir kartu „švenčia“ pašaliniai asmenys.

   Paradoksalu: vienas Laisvės partijos narys – Tomas V. Raskevičius pats geranoriškai savo būstą užleidžia nuo karo pabėgusiems žmonėms, o jo kolega M. Matijošaitis ne tik trikdo ramų nakties poilsį, bet ir gąsdina ir taip saugumo nejuntantiems pabėgėliams! Žema, kai gąsdinama iškeldinimu karo pabėgėliams, kuriems buvo suteiktas laikinas prieglobstis. Kokią žinią apie savo šalį perduodame ukrainiečiams, kai vienas iš aukščiausių valstybės pareigūnų leidžia sau taip elgtis?!

   Mano buvusiame bute gyvenantys ukrainiečiai jau sugebėjo susikurti darbo vietą, joje sėkmingai darbuojasi. Kabinasi į gyvenimą. Žmonėms būtina normaliai išsimiegoti po darbo dienos. Jų situacija yra labai kebli. Suprasdami, kad Seimas skyrė jiems laikinąjį gyvenamąjį būstą, ukrainiečiai nedrįsta skųsti Seimo nario ir kviesti policiją, o man skambina jau iš nevilties.

   Toks M. Matijošaičio elgesys žemina Seimo nario vardą, todėl kreipiausi į Seimo valdybą ir pasiūliau iškeldinti minėtą parlamentarą dėl jo nuolatinių vidaus tvarkos taisyklių pažeidimų. Dėl parlamentaro elgesio kreipiausi ir į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją. Tikiuosi, M. Matijošaičio kolegos laisviečiai taip pat apsvarstys nederamą savo frakcijos nario elgesį su karo pabėgėliais.

   Skaityti komentarus