°C
   2020 06 03 Trečiadienis

   Po gaisro Alytuje gyventojų prašoma išvykti iš namų

   Nuotrauka: BNS nuotr.

   2019-10-19 15:00:00

   Alytaus miesto ir aplinkinių gyvenviečių gyventojų prašoma, esant galimybei, išvykti, uždaryti langus, išjungti vėdinimo sistemas, lauke nepalikti gyvulių. Ypač tai rekomenduojama Miklusėnų gyventojams, praneša. LRT.lt

   Per šeštadienį vykusį Ekstremalių situacijų komisijos posėdį aptarta gaisro Pramonės rajone situacija,.

   Savo socialinio tinklo paskyroje Alytaus savivaldybė informuoja, kad spalio 18 d. vakarą perkėlus specialiąją stotį į Miklusėnus išmatuotos labai aukštos kietųjų dalelių KD10 ir KD2,5 bei benzeno koncentracijos aplinkos ore.   „Spalio 19 d. KD10 paros ribinė vertė (50 mikrog/m3) gali būti viršyta kelis kartus. Ekstremalių situacijų komisija prašo Miklusėnų gyventojų šiandien išvykti iš namų, nepamiršti uždaryti langus ir išjungti vėdinimo sistemas, nepalikti gyvulių lauke. Siekiant užtikrinti šios gyvenvietės gyventojų turto saugumą visą parą joje patruliuos policijos pareigūnai", - rašoma Alytaus savivaldybės „Facebook" paskyroje.

   Šeštadienį mieste oro taršą matuojanti mobili laboratorija bus perkelta į Naująją gatvę ir pastatyta ties Alytaus rekreacijos ir sporto centru.   Siekiant, kad būtų galima oro taršą išmatuoti vienu metu keliose miesto vietose, iš Klaipėdos bus atvežta dar viena mobili oro taršą matuojanti laboratorija.
   Atkreipiamas Alytaus miesto gyventojų dėmesys, kad apie 18 val. vėjas gali pasisukti miesto link, todėl prašoma alytiškių uždaryti langus, išjungti vėdinimo sistemas ir esant galimybei išvykti iš namų.

   Negalinčių to padaryti, prašoma būti namuose ir neiti į miestą.   „Situacija gana sudėtinga. Dūmų kiekis labai didelis pramonės rajone. Pritrūkome respiratorių šiek tiek geresnių. Lietuvoje jų praktiškai nėra. Bandome gauti per įvairias įmones. Dirbame su informacija, nes vėjas keičiasi, į pavakarę gali atsisukti ir į Alytų. Ruošiame rekomendacijas, ką daryti, kur evakuotis ir t. t." - LRT Radijui sakė Alytaus meras Nerijus Cesiulis.

   Ekstremalių situacijų komisija rekomenduoja Pramonės rajone esančioms įmonėms stabdyti veiklą.

   Skaityti komentarus