°C
   2020 09 22 Antradienis

   Policija sulaikė aktyvią K. Škirpos gynėją už mojavimą tautine vėliava

   Nuotrauka: alkas.lt nuotr.

   Autorius: alkas.lt informacija
   2020-01-04 11:00:00

   Sausio 3 d. apie 18 val. Vilniuje, ties Neries ir Vilnelės santaka, prie Taikomosios dailės muziejaus, keli patriotiškai nusiteikę piliečiai atėję pagerbti diplomato, Lietuvos aktyvistų fronto (LAF) įkūrėjo Kazio Škirpos, sulaukė netikėto policijos pareigūnų dėmesio. Net 3 policijos ekipažai ir Vilniaus viešos tvarkos tarnyba atskubėjo malšinti vos 4 žmonių, kurie tenorėjo uždegti žvakutes plk. K. Škirpai pagerbti, akcijos.

   Tai įvyko lygiai po 2 dienų kuomet, visai šaliai katedros aikštėje oficialiai ir pompastiškai buvo paminėta Lietuvos vėliavos diena, kuomet būtent ne kas kitas, o K. Škirpa pirmasis trispalvę ir iškėlė virš Vilniaus tolimais 1919 m.

   Po bendravimo su policija viena iš akcijos dalyvių Astra Genovaitė Astrauskaitė buvo sulaikyta, vėliava buvo atimta, o sulaikyta moteris grotuotoje policijos automobilio bagažinėje, kartu su koviniais šunimis buvo nuvežta į policijos nuovadą. Po policijos apklausos A. G. Astrauskaitė atsidūrė ligoninėje, na o vėliava buvo atimta.


   K. Škirpa 1919 m. sausio 1 d. su būriu Lietuvos savanorių Gedimino pilies bokšte iškėlė Lietuvos trispalvę. Lietuvoje kasmet sausio 1 d. švenčiama Lietuvos vėliavos diena, o Vilniaus gatvė einanti palei Vilnelę link Gedimino pilies K. Škirpos garbei buvo pavadinta Kazio Škirpos alėja.

   Kaip žinia, K. Škirpos vardo alėją sostinės savivaldybė, nepasitarusi su visuomene, pernai liepos mėnesį pervadino į Trispalvės alėją. Šis sprendimas buvo motyvuotas apkaltinus K. Škirpą antisemitizmu.

   Nepritariantys Vilniaus miesto savivaldybės sprendimams visuomenininkai iki šiol protestuoja prieš K. Škirpos vardo suniekinimą. Šių metų sausio 1 d. Lietuvos vėliavos dieną, Vilniaus Trispalvės alėjai jie trumpam sugrąžino seniau buvusį K. Škirpos vardą ant dabartinio gatvės pavadinimo lentelės užklijuodami lipduką su ankstesniu neseniai pervadintos alėjos pavadinimu – Kazio Škirpos alėja. Savivaldybės tarnyboms užrašą nuplėšus, sausio 2 d. patriotiškai nusiteikę vilniečiai jį vėl sugrąžino – lipnia juostele priklijuodami užrašą „K. Škirpos  alėja“.

          
   Skaityti komentarus

   Elvyra 2020 04 01 03:14

   Nu geras, niekada nemaniau, kad ateis laikas , kada mojuot trispalve bus nusikaltimas

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai