°C
   2024 07 16 Antradienis

   Sveikatos teisės institutas: Pergalė apeliacinėje instancijoje!

   Nuotrauka: Asociacijos ,,Petys už laisvę" stendo nuotr.

   Autorius: Sveikatos teisės institutas
   2023-08-01 11:00:00

   STI advokato atstovaujamas "Petys už laisvę" dar kartą laimėjo prieš "OWEXX" dėl nukabinto reklaminio plakato, kuriame viešai buvo keliamas toks klausimas:

   ,,Jei po dviejų poveikis yra nulinis, tai kaip trečias gali tą nulį pastiprinti?
   1x0=0
   2x0=0
   3x0=0
   4x0=?"

   Šiaulių apygardos teismas apgynė „Petys už laisvę“ saviraiškos ir informacijos laisvę.

   Be kitų argumentų sprendime nurodoma:

   „[P]lakatas buvo sukurtas remiantis viešai paskelbta minėto mokslininko Vaidoto Zemlio-Balevičiaus pateikta nuomone, iš esmės siekė skatinti visuomenės kritinį mąstymą dėl COVID-19 vakcinų vartojimo ir ši informacija negali būti laikoma prieštaraujančia viešajai tvarkai ir gerai moralei.
   <..>
   Apeliacinės instancijos teismo vertinimu, nėra pagrindo teigti, kad tokia nuomonė nesąžininga ir/ar neetiška, pateikta iškraipant faktus ir duomenis. Taip pat nėra pagrindo nesutikti su pirmosios instancijos teismo vertinimu, kad tokiu būdu buvo įgyvendinta asociacijos (ieškovės) saviraiškos (informacijos) laisvė, kaip konstitucinė vertybė, kuri gali būti ribojama tik įstatymuose aiškiai apibrėžtais atvejais siekiant apsaugoti kitas konstituciškai reikšmingas vertybes.“

   Apeliacinės instancijos teismas konstatavo, jog OWEXX neįrodė, kad „Petys už laisvę“ skleidė bendrųjų viešosios tvarkos ir geros moralės principų neatitinkantį turinį. Nukabindama plakatą OWEXX pažeidė sutartį dėl savo kaltės.

   Skaityti komentarus