°C
   2024 06 17 Pirmadienis

   Tėvų galimai savavališkai paimti vaikai surasti pasienyje su Baltarusija – policija

   Nuotrauka: BNS nuotr.

   Autorius: BNS informacija
   2023-08-02 09:00:00

   Trys 5, 7 ir 9 metų amžiaus vaikai, kuriuos prieš kelias savaites galimai savavališkai iš Kaune esančio vaikų gerovės centro „Pastogė“ pasiėmė tėvai, antradienį surasti Lietuvos pasienyje su Baltarusija, sako Kauno apskrities policijos komisariato viršininkas Mindaugas Baršys.

   Teisėsaugos vertinimu, tikėtina, kad tėvai, kurie buvo sulaikyti, kartu su vaikais ketino kirsti sieną. 

   „Liepos 18 dieną pagrobti vaikai surasti šiandien, apie 12.50 val. Ignalinos rajone prie valstybės sienos su Baltarusija. Vaikai šiuo metu yra saugūs, vyksta perdavimo procesas“, – spaudos konferencijoje antradienį sakė M. Baršys.

   Anot jo, vaikų tėvus ir juos vežusį asmenį sulaikė Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai. Pasieniečiai maždaug kilometro atstumu nuo sienos su Baltarusija sustabdė „Ford Focus“ automobilį vokiškais numeriais, kuris vėliau bandė pasprukti. Jį sulaikius, automobiliu vykę asmenys pateikė klastotus dokumentus. 

   Visi trys suaugę asmenys sulaikyti 48 valandoms. 

   „Pasienio tikrinimo metu pareigūnams vairavęs asmuo prisistatė vokiškai, kalbėjo visą laiką vokiškai. (...) Paėmę kelionės dokumentus pasieniečiai pradėjo juos detaliau tikrinti, o dokumentų tikrinimo metu minėtas automobilis paspruko dideliu greičiu, važiavo daugiau kaip 100 kilometrų per valandą greičiu žvyruotu keliu ir maždaug po dviejų kilometrų prie pat valstybės sienos buvo sulaikytas. Sulaikymo metu paaiškėjo, kad tai – (...) minėta šeima, sulaikyti vyras ir žmona ir trys nepilnamečiai jų vaikai. Taip pat automobilyje buvo ir kitas asmuo“, – teigė VSAT Vilniaus pasienio rinktinės vadas Darius Škarnulis.

   Anot jo, didelė tikimybė, kad asmenys ketino neteisėtai kirsti valstybės sieną į Baltarusiją. Jis minėjo, kad asmenys buvo pasiruošę eiti ir miškinga vietove. 

   „Kojų čiurnos, kelnės buvo apvyniotos lipnia juosta, taip saugantis nuo erkių, vaikai dėvėjo pirštines. Galima daryti pagrįstas prielaidas, kad asmenys bandė kirsti valstybės sieną ir būtent ne per pasienio kontrolės punktą, nes su savimi neturėjo kelionės dokumentų“, – sakė D. Škarnulis. 

   Apie trečią automobiliu vykusį asmenį teisėsauga daugiau informacijos neatskleidžia, jo asmenybė nustatinėjama.

   Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos vadovė Ilma Skuodienė tvirtino, kad šiuo metu vaikai perduodami globėjui – vaikų gerovės centrui „Pastogė“.

   „Vaikai per paskutines savaites patyrė neeilinius išgyvenimus, todėl mūsų pagrindinis tikslas yra šiuo metu užtikrinti vaikams saugią aplinką ir pasirūpinti tiek fizine, tiek emocine jų sveikata“, – teigė I. Skuodienė. 

   Kauno apylinkės prokuratūroje šiuo metu atliekamas ikiteisminis tyrimas, kartu su policija aiškinamasi, kaip vaikai pagrobti iš vaikų gerovės centro „Pastogė“.

   „Šiandien viešojoje erdvėje kyla klausimas, kaip galima kaltinti tėvus vaikų pagrobimu. Yra galiojantis teismo sprendimas paimti vaikus iš šeimos, paimti į saugią aplinką ir tėvai nevykdė to teismo sprendimo, tokiu būdu jie savavališkai vaikus paėmė“, – spaudos konferencijoje sakė Kauno apygardos prokuratūros prokuroras Darius Valkavičius.

   Anot jo, praėjusią savaitę Kauno apylinkės teisme buvo įtariamiesiems skirtos kardomosios priemonės „už akių“, vėliau bus sprendžiama dėl naujų priemonių. 

   „Tikimės, kad bus paskirtas suėmimo terminas ir galėsime išsiaiškinti visas aplinkybes, įskaitant ir tai, kiek tėvai adekvatūs, orientuoti savyje, laike ir erdvėje“, – teigė D. Valkavičius.

   Vaikų teisių apsaugos specialistė pabrėžė, kad laikinąją globą vaikams skirti buvo nuspręsta dėl jų emocinės, fizinės  sveikatos ir gebėjimo jais rūpintis. I. Skuodienės teigimu, su tėvais stengtasi bendradarbiauti visus metus.

   „Buvo ne vienas gautas pranešimas dėl galimų vaiko teisių pažeidimų“, – sakė ji. 

   I. Skuodienės teigimu, su ekspertais bus aiškinamasi, ar tėvai gali ir kiek gali rūpintis savo vaikais. 

   Vaikai iš šeimos buvo paimti birželį. Kaip skelbta, vaikai nelankė mokyklos, nesilankė pas gydytojus, šeima nepriėmė siūlomos pagalbos.

   Skaityti komentarus

   PG SLOT เว็บตรง แตกง่าย 2023 04 08 04:45

   Remarkable! Its genuinely amazing article, I have got much clear idea concerning from this post.

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai