°C
   2021 03 07 Sekmadienis

   Prispausta į kampą Seimo pirmininkė pagaliau atvėrė savo kabineto duris visuomenininkams

   Nuotrauka: Arvydo Daunio nuotr.

   Autorius: respublika.lt
   2021-02-23 21:00:00

   Praėjusį penktadienį į Seimą atvykę visuomenininkai su šimtais tūkstančių parašų liko nieko nepešę. Po surengtos spaudos konferencijos, pasinėrę ieškoti Seimo koridoriuose pirmininkės, taip jos ir nerado. O aktyvistus priėmęs sekretoriato darbuotojas atsisakė registruoti susitikimui. Tačiau atkaklūs sūduviai pasiduoti neketino ir pagrasinę į Seimą eiti nors ir kasdien, netrukus sulaukė oficialaus V. Čmilytės pakvietimo.

   Kreipėsi net 4 kartus

   365440 parašus, dėl žmogaus teisių komiteto Seime pirmininko pašalinimo, surinkę akcijos organizatoriai, priėmimo pas Seimo vadovę prašėsi ilgai. Dar vasario pradžioje laiškus siuntęs Raimondas Grinevičius atsitrenkdavo tarsi į sieną. Į 3 kvietimus susitikti, atsakymas iš Seimo pirmininkės sekretoriato buvo analogiškas - dėl karantino ribojimų susitikti negalima. Ketvirtąjį kartą karantinas jau nebemaišė, tačiau parlamento vadovė dėl „neįtikėtino sutapimo" tą dieną, kada visuomenininkai atvyko į Seimą, dirbo nuotoliniu būdu. Tokio požiūrio neapsikentę iniciatoriai kreipėsi pagalbos į opoziciją, su prašymu - padėti surasti Viktoriją Čmilytę. Ilgai netrukus, po tokio kreipimosi Seimo pirmininkė pati oficialiai pakvietė visuomenininkus susitikimui.

   Geriau vėliau negu niekada

   „Gaila, kad Seimo vadovė ne iškarto suprato, jog bėgti nuo žmonių nuomonės nėra garbinga. Tai tikrai sukėlė papildomos įtampos, kurios šiuo metu ir taip netrūksta valstybėje. Suprantama, kad ne visada politikams patinka tai, ką galvoja tauta. Bet reikia suprasti, kad ne kas kitas, o žmonės yra Seimo narių darbdaviai ir norom, nenorom skaitytis reikia. Žinoma, geriau vėliau negu niekada, tad šiandien atvažiuosime ir įteiksime parašus. Beje, ta proga, kad paskambinote, noriu padėkoti Seimo opozicijai. Tiek darbiečiai, tiek valstiečiai pasisiūlė padėti susitikti su Seimo pirmininke, jei ji ir toliau vengs mūsų. Ačiū jiems už neabejingumą. O dabar važiuojame į Vilnių vėl...", - teigia akcijos koordinatorius R. Grinevičius.

   Parašai įteikti. Kamuolys dabar Seimo rankose (Papildyta 16:24)

   Galų gale visuomenininkams pavyko įteikti parašus Seimo pirmininkei. Po 10 minučių trukusio vizito Viktoras Jašinskas teigia, kad dabar atėjo Seimo eilė parodyti tautai savo veidą: „Žmonės savo balsą išreiškė, mes jį pristatėme Seimo vadovei V. Čmilytei. Krepšinio terminais šnekant - kamuolys dabar Seimo rankose. Kaip jie (Seimo nariai,- red. pastaba) pasielgs su išreikšta Tautos nuomone galime tik spėlioti. Bet žmonių pozicija yra aiški. Ir jei reakcijos nebus, bijau gali kilti didelis nusivylimas tarp žmonių. Šiandien turime surinktus parašus, jei su visuomene bus nesiskaitoma rytoj jau gali būti ir kiti veiksmai. Noriu pabrėžti - teisėti"- situaciją pakomentavo visuomeninkas.

   „Jei Seimo pirmininkei niekas nepapasakoja kaip gyvena žmonės, papasakojome mes" (Papildyta 17:00)

   Parašų vajaus koordinatorius R. Grinevičius nepamiršo paminėti ir kitas aktualijas. Primintas Švietimo komiteto pirmininko klausimas, o demokratinę situaciją Lietuvoje sulygino su situacija Baltarusijoje. „Jei Seimo pirmininkei niekas nepapasakoja kokia situacija yra Lietuvos miesteliuose, todėl nusprendėme papasakoti mes. O demokratija yra tokia, kokia yra Baltarusijoje ar Rusijoje. Blokuojami žmonių facebook profiliai, grupės kuriose diskutuodavo dešimtys tūkstančių žmonių. Negana to dabar siūlomos ir baudos už netinkamus žodžius. Ar čia tokia dabar demokratija?", - piktinasi R. Grinevičius.

   Planuojamas grandiozinis šeimų maršas

   Įteikę parašus, visuomenininkai sustoti neketina. Jau pavasarį, atšilus orams ir panaikinus apribojimus, planuojama organizuoti grandiozinį šeimų maršą. Renginio metu žmonės bus kviečiami sudaryti masines automobilių kolonas, iš visų Lietuvos miestų, kurios judės į Vilnių. Projekto tikslas - apginti šeimas, pasisakyti prieš Stambulo konvenciją ir „gender ideologiją".

   Seimo pirmininkės komentaras

   Po susitikimo, situaciją pakomentuoti ryžosi ir Seimo vadovė Viktorija Čmilytė- Nielsen. Patikinusi, kad parašų yra tikrai nemažas kiekis, išreiškė jog tai yra proga padiskutuoti apie demokratijos principus. Paklausta ar tokiu būdu galima pašalinti žmogaus teisių komiteto vadovą, pirmininkė plėstis į diskusijas nenorėjo: „Jei gyventume tokioje valstybėje, kurioje Seimo vadovas, ar Seimo valdyba galėtų pašalinti Seimo narį iš komiteto pirmininkų, tai kažin ar galėtume vadintis demokratine šalimi". Taip pat V. Čmilytė pabrėžė, kad reakcija į minėtus parašus yra Seimo nario ir jį delegavusios frakcijos apsisprendimas.

   „Respublika" primena

   Sausio 26 - Vasario 15 dienomis vyko parašų rinkimo akcija dėl žmogaus teisių komiteto Seime vadovo V. Raskevičiaus atšaukimo iš pirmininko posto ir pačio komiteto. Prieš parlamentarą organizatoriams pavyko surinkti, net 365440 parašų. Praėjusį penktadienį po spaudos konferencijos Seime, visuomenininkai bandė įteikti V. Čmilytei parašus, tačiau jos nerado.

   Daugiau skaitykite čia.

   Šaltinis: respublika.lt

   Skaityti komentarus