°C
   2024 06 17 Pirmadienis

   R. Karbauskis diskusijoje dėl EVT užstoja G. Nausėdą: G. Landsbergis nori būti prezidentu

   Nuotrauka: BNS nuotr.

   2022-10-07 10:00:00

   „Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis sako, kad Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis viešai žemina prezidentą Gitaną Nausėdą. Todėl, teigia opozicijai priklausančios partijos lyderis, tarp prezidento ir valdančiųjų kilusiame ginče dėl atstovavimo Lietuvai Europos Vadovų Taryboje, yra neteisūs pastarieji. Taip sakyti R. Karbauskį verčia aplankęs jausmas, kad ministras G. Landsbergis nori atsisėsti į G. Nausėdos vietą.

   „Aš manau, kad prezidentas darys viską, kas yra įmanoma, žinant jo charakterį ir būdą. Bet šnekant apie Gabrielių Landsbergį, man atrodo, kad čia jau yra kito pobūdžio problema – Gabrielius Landsbergis nori būti šalies vadovu, bet jis juo niekada nebus, nes niekada nebus išrinktas“, – daugiau nei savaitę vykstančio konflikto tarp Prezidentūros ir valdančiųjų ištakas paaiškino R. Karbauskis.

   Pasak jo, akivaizdu, kad kilusiame ginče dėl atstovavimo Europos Vadovų Taryboje yra kalta tik viena pusė – konservatorių pirmininkas G. Landsbergis. O jo veiksmai, akcentavo R. Karbauskis, Lietuvos istorijoje apskritai analogų neturi.

   „Taip užsienio reikalų ministras niekada Lietuvos istorijoje nesielgė: nežemino viešai Lietuvos prezidento. Taip dar niekada nėra buvę, kad žmogus, kuris yra užsienio reikalų ministras, žemintų Lietuvos prezidentą viešai prieš Lietuvos visuomenę, prieš užsienio diplomatus ir taip toliau. Tai yra elgesys, kurio logiškai paaiškinti neįmanoma“, – „Žinių radijui“ teigė „valstiečių“ lyderis ir tikino, kad tai paaiškinti įmanoma tik vienu būdu.

   „Atsakymas tik vienas – Gabrielius Landsbergis sumanė pabūti šalies vadovu“, – sakė politikas.

   Praėjusioje Seimo kadencijoje gausiausiai parlamento frakcijai vadovavęs R. Karbauskis taip pat turėjo aštrius santykius su tuo metu šaliai vadovavusia prezidente Dalia Grybauskaite. Tačiau, R. Karbauskio įsitikinimu, jis su prezidente nesielgė nepagarbiai. Be to, pažymėjo politikas, jis tuo metu ėjo Seimo Kultūros komiteto, o ne ministro ar premjero pareigas.

   „Praėjusioje kadencijoje aš buvau valdančiosios partijos pirmininkas, bet man į galvą neatėjo pradėti viešai žeminti prezidentę, po to prezidentą. Gali nesutarti, gali net nesusitikinėti, kaip I. Šimonytė nesusitikinėja su prezidentu, bet viešai žeminti, tyčiotis iš prezidento yra negarbinga ir negražu“, – apibendrino R. Karbauskis.

   Susiginčijo dėl to, kas turėtų prisiimti atsakomybę dėl elektros kainų.

   Užsienio reikalų ministras G. Landsbergis trečiadienį pareiškė, kad prezidentas G. Nausėda prisiėmė didelę atsakomybę Europos Vadovų Taryboje ieškoti Lietuvai palankaus sprendimo dėl išaugusių elektros kainų. Todėl, „Žinių radijui“ akcentavo ministras, jis, kaip ir visi kiti šalies elektros vartotojai, laukia teigiamų rezultatų.

   Į tai reaguodamas prezidentas pažymėjo, kad G. Landsbergis turėtų mažiau mokyti kitus ir daugiau dirbti pats.
   „Užsienio reikalų ministras turi didžiulį darbų barą ir jam reikėtų mažiau domėtis, ką aš dirbu – nes aš savo atsakomybę puikiai suprantu – ir pačiam išnaudoti visas galimybes dirbant ministrų taryboje. Tą patį aš raginau daryti ir ministrą Kreivį. Ir ministras Kreivys pastaruoju metu iš tikrųjų demonstruoja visiškai gerą dinamiką“, – žurnalistams trečiadienį sakė prezidentas.

   ELTA primena, kad G. Landsbergis praėjusios savaitės trečiadienį užsiminė, jog, siekiant Lietuvai tinkamo sprendimo dėl išaugusių elektros kainų, būtų gerai, kad ne prezidentas, bet premjerė važiuotų į artimiausią Europos Vadovų Tarybą. Tokią poziciją G. Landsbergis išsakė komentuodamas šalies vadovo išsakytą poziciją, kad jis vertins tai, kaip energetikos ministrui Dainiui Kreiviui toliau seksis derėtis ES ir Švedijoje dėl Lietuvai svarbių sprendimų elektros energijos sektoriuje.

   Savo ruožtu prezidentas, reaguodamas į užsienio reikalų ministro siūlymą, akcentavo, kad jis yra vienintelis tiesiogiai visų Lietuvos Respublikos gyventojų renkamas politikas, o savo konstitucinių funkcijų taip pat nėra nusiteikęs niekam deleguoti. Be to, pažymėjo prezidentas, siekiant važiuoti į Briuselį spręsti išaugusių elektros kainų problemų, reikia būti pasiruošusiam. O dešiniųjų Vyriausybė, žurnalistams teigė šalies vadovas, tokia nėra. Anot jo, šiuo metu Ingridos Šimonytės vedamas Ministrų kabinetas neturi jokių konkrečių pasiūlymų.

   Į tokią išsakytą poziciją netruko sureaguoti ir premjerė. Pasak jos, būtų gerai, jei prezidentas ne tik mokytų kitus kaip elgtis, bet ir pats prisiimtų deramą atsakomybę.

   Skaityti komentarus