°C
   2024 02 24 Šeštadienis

   Ramūnas Aušrotas. Progreso fanatikai

   Nuotrauka: propatria.lt nuotr.

   Autorius: propatria.lt informacija
   2023-03-30 19:00:00

   Vakar Seimo Švietimo ir mokslo komitete buvo balsuojama dėl tėvus (įtėvius, globėjus) vienijančių asociacijų atstovo paskyrimo į Lietuvos švietimo tarybą.

   Kandidatai buvo du: jau du dešimtmečius veikiančios Nacionalinės šeimų ir tėvų asociacijos (NŠTA) pirmininkė prof. V. Vasiliauskienė, kurią teikė NŠTA – nacionalinė skėtinė organizacija, vienijanti 36 juridinius asmenis, dirbančius su tėvais ir šeimomis (Lietuvos šeimos centrus, Lietuvos Caritą, Rengimo šeimai organizaciją ir kt.), Lietuvos tėvų forumas ir Nacionalinis aktyvių mamų sambūris. Kitą kandidatą – Lietuvos pašte dirbantį ir dviem VšĮ vadovaujantį Viktorą Andrejevą – teikė 2021 m. įkurta „Šeimų asociacija”, vienijanti 53 fizinius asmenis.

   Tačiau LR Seimo Švietimo ir mokslo komiteto nariai slaptame balsavime vadovavosi ne kandidato kompetencija ar patirtimi nevyriausybiniame sektoriuje, ir netgi ne kandidato turimu tėvų atstovavimo mandatu (atstovavimo svoriu), bet ideologiniais sumetimais.

   Visiems komiteto nariams buvo gerai žinoma, jog „Šeimų asociacija” pasisako už vienos lyties asmenų šeimų įteisinimą, lytinį švietimą mokyklose, jos atstovai propaguoja genderizmo idėjas, posėdžio metu jų kandidatas aiškiai įvardijo, jog pasisako už narkotikų dekriminalizavimą bei nemato nieko bloga vaiko ir tėvų pareigų neatlikime (t. y. kai tėvai ne mokyklinių atostogų metu išsiveža vaikus atostogauti) ir ragino mokyklas būti lankstesnėms ir priderinti ugdymo organizavimo procesą prie tėvų atostogų….


   Slaptame balsavime balsai pasiskirstė po lygiai: 6-6. Žinant, kad Švietimo komitete yra pozicijos ir opozicijos paritetas, nereikia daug proto suvokti, jog už konservatyvių pažiūrų kandidatę balsavo komitete esantys opozicijos nariai, o už kompetencijos neturintį, briedus prisistatymo metu šnekantį, bet progresą atstovaujantį kandidatą balsavo valdančiųjų atstovai komitete. T.y. laisviečiai A. Žukauskas ir S. Lengvnienė, liberalė E. Rudelienė, konservatoriai D. Asanavičiūtė, E. Pupinis ir pati frakcijos seniūnė Radvilė Morkūnaitė – Mikulėnienė.

   Dabar klausimas keliaus į Seimo etikos ir procedūrų komisiją.

   Skaityti komentarus