°C
   2021 06 14 Pirmadienis

   Ramūnas Karbauskis: 10 balų iš 11 galimų!

   Nuotrauka: BNS nuotr.

   Autorius: Ramūno Karbauskio Facebook įrašas
   2021-05-08 19:00:00

   10 balų iš 11 galimų! Taip Europos Tarybos valstybių grupė prieš korupciją (GRECO) įvertino praėjusios kadencijos Seimo pastangas kovoti su korupcija. Kaip nurodoma vakar paviešintoje GRECO ataskaitoje nurodoma, kad Lietuva padarė didelę pažangą šiose srityse:

   I. Teisėjų ir prokurorų veiklos skaidrumas.
   GRECO palankiai vertina tai, kad įsigaliojo Teismų įstatymo pataisos, kuriomis nustatyta nauja Atrankos komisijos sudėtis, o Teisėjų tarybai suteiktas svarbesnis vaidmuo skiriant teisėjus. Ypač GRECO atkreipė dėmesį į tai, kad panaikinti vienasmeniai sprendimai: net Respublikos Prezidentas nebegali priimti sprendimo dėl teisėjų paskyrimo, paaukštinimo, perkėlimo ar atleidimo nenurodęs priežasčių ir negavęs Teisėjų tarybos pritarimo. Pakeisti prokurorų atrankos nuostatai, suteiktas didesnis vaidmuo ne vienasmeniams sprendimams, bet atrankos komisijoms. Tiek prokurorai, tiek teisėjai įgalinti apskųsti atrankos procedūras. Ši rekomendacija buvo ilgai neįgyvendinama – nuo pat 2011 metų buvusios valdžios ją sistemingai ignoravo.


   II. Seimo veiklos skaidrinimas. GRECO pažymėjo didelę pažangą viešinant Seimo veiklą: priimti sprendimai transliuoti Seimo komitetų posėdžius, priimtas Lobistinės veiklos įstatymas, įsigaliojo sąlyčio su lobistais kryžminis deklaravimas, kai lobistinę veiklą deklaruoja ir Seimo narys, ir lobistas. Nauji teisės aktai nustatė parlamentarų privačių interesų deklaracijų teikimo ir viešinimo organizavimą, privalomą darbotvarkių viešinimą; taip pat sukurtas specialus registras, didinantis deklaracijų stebėsenos veiksmingumą.

   Ar tą pažangą išlaikys naujoji valdžia, ir tuo labiau – ar ryšis naujiems žingsniams – turiu didelių abejonių. Antai, žiniasklaidos atstovai jau atvirai prabyla apie „po antklodėmis kuriamus investicinius planus“, kai iki paskutinės minutės nuo visuomenės slėptame premjerės I. Šimonytės Vyriausybės Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo plane pradeda lįsti konservatorių interesai – kad ir slapta nuo viso medijų lauko paremiant jiems lojalią TS-LRT visais 2,5 milijono. Savotiškas valdančiųjų pasveikinimas visai žiniasklaidai Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos proga...

   Skaityti komentarus

   Vitalijus Korsakas 2021 09 05 06:22

   SIŪLAU. PANAIKINTI KORUPCIJA PER 24val. Visa Lt biudžeta padalynti piliečiams, ir piliečiai patis sprendžia statyti naujus rūmus SODRAI ar nusipirkti savo šeimai nauja bustą ir tt.... Nedelsent ,solidariai, konfiskoti visa politikų ir valdininkų ir politikų perteklini turtą ir pinigines santaupas ofšorose ir užsienio bankuose... Už pranešimą apie pinigu grobstimą skirti solydžias premijas nuo10 000 € iki 100 000€

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai