°C
   2021 09 24 Penktadienis

   Ramūnas Karbauskis: Situacija kaista

   Nuotrauka: BNS nuotr.

   Autorius: Ramūno Karbauskio Facebook įrašas
   2021-07-24 09:00:00

   Situacija kaista. Bendruomenės piktinasi. Nelegalūs migrantai ne tik serga kovidu, bet ir kitomis ligomis. Kiti visai net nepanašūs į nelegalius migrantus, veikiau primena gerai paruoštus smogikus, kurie bet kuriuo momentu gali sukelti neramumus, organizuoti provokacijas. O juos valdžia apgyvendinti nori miestelių centruose, patalpose, kurios neturi net tvoros. Visa tai savo akimis matė mūsų šešėlinės Vyriausybės ministrai, kurie lankėsi trijose savivaldybėse, kurioms migrantų problemą numetė centrinė valdžia.

   Aiškėja, kad nėra jokios strategijos, neįsijungia jokie algoritmai. Dar daugiau, programuojami nauji konfliktai ir problemos perkeliant migrantus į tautinių mažumų apgyvendintus rajonus, taip didinant atskirtį ir keliant grėsmę tautinių mažumų identitetui.

   Apgailėtina G. Landsbergio diplomatija, kurios pastarųjų dienų pasiekimas, kaip rašo žiniasklaida, padvigubėjęs skrydžių skaičius iš Irako į Minską.
   Kad dabartinė užsienio politika patiria totalų fiasko ir kad tokia diplomatija naudinga tik Putinui, pastebi ir žinomi Lietuvos politologai. Antai, Š. Liekis viename iš portalų apie esamus santykius su Baltarusija sako:

   „Krizė Lietuvos ir Baltarusijos santykiuose atspindi bendrą šalies užsienio politikos krizę.“

   „Dabartinės realijos pasaulyje yra sudėtingos, jos reikalauja didelių diplomatinių, politinių, ekonominių bei karinių resursų. Lietuvos Vyriausybė neturi galių tokiems santykiams. Savo veiksmais ji demonstruoja nekompetenciją ir kompromituoja patį Lietuvos valstybingumą.“

   „Visomis priemonėmis reikėjo stengtis sumažinti Rusijos įtaką kaimyninėje valstybėje.“


   „Lietuva prarado bet kokią įtaką kaimyninėje šalyje. Kam, jei ne Vladimirui Putinui, šita politika yra naudinga? Jeigu ji yra V.Putinui naudinga, kodėl Lietuvos Vyriausybė remia tokią politiką?“

   Politologas K. Girnius yra dar griežtesnis, sakydamas, kad Baltarusijos elgesį išprovokavo patys valdantieji:

   „Lietuva yra griežčiausia Lukašenkos valdžios priešininkė ir opozicijos rėmėja. Visai neseniai Lietuvos Užsienio reikalų ministerija akreditavo, taigi suteikė oficialų statusą, Baltarusijos opozicijos lyderės S. Cichanouskajos komandai, bet ir pažymėjo, kad akredituota įstaiga nebus laikoma diplomatine atstovybe su joms įprastai suteikiamomis teisėmis ir privilegijomis. Užuot akreditavusi neaiškaus statuso vienetą, Estija šį mėnesį paskyrė naują ambasadorių į Baltarusiją.”

   Tad valdžios pasakymai, kad jų strategija remiasi į tai, kad emigrantai patys ims rašyti socialiniuose tinkluose, kaip jiems čia blogai, kaip čia jie blogai maitinami ir, neva, tai atbaidys kitus nelegalius migrantus iš Irako, Irano ar Afrikos šalių, o pastarieji tada nenorės važiuoti – daugiau graudžiai juokingi, nei rimti ir efektyvūs. Nes ne emigrantai sprendžia pro kur jie keliaus, o tie, kurie tas keliones organizuoja, šiuo atveju to net neslepiantis Lukašenkos režimas. Kuris, beje, sako, kad tuoj mums ir teroristų atsiųs.

   LVŽS šešėlinė Vyriausybė kreipėsi į Europos Komisiją, prašydama padėti Lietuvai, nes mūsų Vyriausybei nekyla rankos ir jau nespėliokime dėl ko, ar dėl neišmanymo, ar šiaip kvailumo, ar specialiai. Europos Komisija galėtų padėti spręsti problemą. Ją spręsti galėtų padėti ir kitos valstybės, kurių pinigai ir verslo keliai kerta Baltarusiją ir kurioms nenaudingas toks Baltarusijos elgesys. Kita vertus, ES turi būtų suinteresuota tolinti Rusijos ir Baltarusijos santykius. Apgalvoti, į ilgalaikę perspektyvą nukreipti diplomatiniai santykiai, kurie, pirmiausiai orientuoti į savo valstybės ir jos žmonių interesus, padėtų išvengti ir tolesnio situacijos eskalavimo nutraukimo.

   O Landsbergiui siūlau garbingai pasitraukti ir leisti šį darbą daryti savo srities profesionalams, nes aišku, kad toks kenkimas Lietuvai ir toliau mums visiems labai brangiau kainuos visomis prasmėmis. Jau pažaidėt „svarbius” politikus, gana. Pasitraukite, kol neprasidėjo neramumai, kol dar niekas dėl jūsų klaidų nežuvo.

   Skaityti komentarus